banner333

banner309

Kurban Pazar Yeri Müracaatları Başladı

Gümüşhane Belediyesi, kurban satış pazarında hayvan satışı yapacak üreticilere en geç 16 Temmuz tarihine kadar müracaat etmeleri gerektiğini duyurdu.

Gümüşhane 30.06.2020, 10:58
Kurban Pazar Yeri Müracaatları Başladı
banner400

Gümüşhane Belediyesi, Kurban satış pazarında hayvan satışı yapacak üreticilere en geç 16 Temmuz tarihi mesai bitimine kadar müracaat etmeleri gerektiğini duyurdu.

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle açıklama yapan Zabıta Müdürü Mustafa Ceylan Belediye'ye ait Kurban satış alanında canlı hayvan satışı yapmak isteyen vatandaşlarımızın en geç 16 Temmuz 2019 Çarşamba Mesai bitimine kadar Belediye'ye satış yapacağı kurban adetlerinin de belirtildiği Yazılı birer dilekçe ile müracaat etmelerini istedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ceylan; Belediyemize ait canlı hayvan satış pazarında kurbanlık satışı yapmak isteyen vatandaşlarımızın en geç 16 Temmuz 2020 Perşembe gününe kadar Belediyemize yazılı birer dilekçe ile müracaat etmeleri, yerlerin ayarlanabilmesi için müracaat dilekçelerinde getirecekleri büyük ya da küçükbaş hayvan sayılarını mutlaka belirtmelerini istedi. Gelen taleplere göre 17 Temmuz 2019 Cuma günü müracaat sırasına göre yerlerin belirleneceği ve 20 Temmuz 2020 Pazartesi gününden itibaren ise hayvan pazarına canlı hayvanların alınmaya başlanacağını bildirdi.

Ayrıca COVID-19 salgın hastalığı nedeni ile hayvan satış alanlarında sıkı tedbirlerin uygulanacağı; bu tedbirler içerisinde satış alanına maskesiz girilemeyeceği, Sosyal Mesafe kurallarına dikkat edileceği, özellikle pazarlık sırasında tokalaşmanın yapılmayacağı ve hayvan satış alanında kalabalık oluşturulmaması için belirli sayıda vatandaşların alınacağını söyledi. Tedbirler kapsamında kulak küpesi bulunmayan hayvanlar ile Veteriner sağlık raporları ve pasaportları olmayan hayvanların satış alanına alınmayacağını sözlerine ekledi.

Ceylan, Kurban pazarına getirilecek olan hayvanlar için dilekçe ekinde büyükbaş hayvanlarda il merkezi ve ilçelerden gelen hayvanlar için hayvan pasaportu, çevre illerden gelen hayvanlar için veteriner sağlık raporları (imzalı ve bandrollü) büyük baş hayvan pasaportu-hayvanların kulak küpe numara listesi; küçük baş hayvanlarda il merkezi ve ilçelerden gelen hayvanlar için nakil beyannamesi, çevre illerden gelen hayvanlar için nakil beyannamesi, veteriner sağlık raporu (imzalı ve bandrollü) belgelerini de dilekçelerine eklemelerini istedi

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 21 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52