banner333

banner309

İpekyolu AVM 2.şubesini açtı

Gümüşhane’de Atıf Şahinöz’e ait yerli ve milli market zincirlerinden İpekyolu Alışveriş Merkezi ikinci şubesini Oltanbey Mahallesinde açtı.

Gümüşhane 12.10.2019, 13:22 13.10.2019, 20:33
İpekyolu AVM 2.şubesini açtı
banner400

Gümüşhane’de Atıf Şahinöz’e ait yerli ve milli market zincirlerinden İpekyolu Alışveriş Merkezi ikinci şubesini Oltanbey Mahallesinde açtı.

Türkiye Diyanet Vakfı’na ait binada toplam 2 katta 860 metrekare kapalı alanda hizmet verecek markette 20 personel görev alacak. İçerisinde 13 bin kalem ürünün bulunduğu markette ayrıca çocuk oyun alanı ve kafeterya da yer alıyor.

Açılış nedeniyle yüzde 40’lara varan indirim uygulanan markette indirimler 27 Eylül Cuma gününe kadar sürecek.

Oltanbey Mahallesi Bayrak Caddesinde gerçekleştirilen açılış programına eşi Sibel Taşbilek’le birlikte katılan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, “Güzel bir günde güzel bir mekanın açılışı için buradayız. Şahinöz kardeşlere teşekkür ediyoruz. Burada ve diğer işletmede 50 kişinin istihdamı olacak. Bu yatırımın Gümüşhane’ye ve Şahinöz ailesine hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ticaretin dürüstçe, ahlaklıca, erdemlice yapılması gerektiğini, bu ailemizin de bunların bir sonucu olarak böyle ikinci bir işyerini milletimizin hizmetine sunmaları nedeniyle teşekkür ediyorum. Ekonomimize, milletimize hayırlı olsun” dedi.

Belediye Başkanı Ercan Çimen de Gümüşhane’de kim işyeri açarsa açsın orayı “benim” diyerek sahiplendiğini kaydederek, “Bu tür işletmelerimize her zaman destek olduk. Bu işletmelerin varlığı bizim varlığımızdır. Ticaretin 10’da dokuzu cesarettir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yerli ve milli olan İpekyolu Marketimizi destekleyeceğiz ve yanında olacağız. Allah utandırmasın, bol kazanç versin” diye konuştu.

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı İsmail Akçay ise konuşmasında şehirlerin insanlarla ve insanların ihtiyaçlarını giderecek olan fiziki mekanlarla güzelleştiğine değinerek, “Altyapısıyla, üstyapısıyla güzellik arttıkça şehrin değeri artar. Bunu da yapacak olan devlet ve özel sektördür. Devletimiz altyapıyı yapıyor özel sektöre sunuyor. Özel sektörden de cesur yürekli olanlar böyle güzel insanlarımıza hizmet edecek insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılama noktasında onlara kolaylık sağlayacak ve fiyat eşitliği, rekabeti sağlayacak, kalite rekabetini ortaya koyacak girişimcilerde bu tür yatırımlarla hem şehrimize güzellik katıyorlar, değer katıyorlar, şehirde yaşayan insanlar olarak bizlerin ihtiyaçlarını karşılarken rekabet ortamı içerisinde en kaliteli malı en ucuza alma fırsatını bize veriyorlar. Onun için ülkemizde ve ilimizde en kıymetli insanlardan birisi de girişimcilerdir. Girişimciler sıradan insanlar değildir. Bizim bildiğimiz düz insanlar değildir. Girişimciler atılgandır, cesurdur, yüreklidir, azimlidir. Eğer azminiz, umudunuz yoksa harman kadar yüreğiniz yoksa bu tür yatırımları yapamazsınız. Bizim de onların gösterdiği bir cesaretten dolayı vefa borcumuz var. Bunu da bütün ihtiyaçlarımızı ilimizdeki girişimcilerden karşılayarak yerine getirebiliriz. Gümüşhane’de insan ihtiyacı olarak her türlü ihtiyacımızı karşılama noktasında rekabet ortamı oluşmuştur. Ulusal marketlerin hepsi ilimize gelmiştir. Ulusal marketlerle beraber yerli girişimcilerimiz de ulusal marketlerle hem fiyatta hem kalitede rekabet ediyor” dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı Gümüşhane Şubesi İnşaat Sorumlusu ve Diyanet-Sen İl Başkanı Mürsel Gergin de konuşmasında bu müesseselerin ayakta durması için müşterilere ihtiyaç olduğuna değinerek, “Bölgemizde yaklaşık 2 bin 500 hane olacak. Burada camimizi de ibadete açtık bir katını. Diğer katları Kur’an Kursu ve kız yurdu olacak. Burada büyük yoğunluk olacak. İnşallah kısa sürede açılacak. Bu hizmetler Gümüşhane’ye 100 yıllık destek olacak” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Osman Ayas’ın yaptığı duanın ardından kurdela kesimi ve işletmenin gezilmesiyle program sona erdi.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50