banner333

banner309

Gündüz'den, 29 Ekim Mesajı

Ak Parti Gümüşhane Belediye Başkan Aday Dayı Murat Karabey Gündüz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gümüşhane 28.10.2013, 14:38 30.10.2013, 08:01
Gündüz'den, 29 Ekim Mesajı
banner400
 Gündüz mesajında ; "Bugün; İmkânsız gibi görünen çetin bir mücadelenin ardından kazanılmış ve milletimize armağan edilen en büyük hediyelerden birisi olan Cumhuriyetimizin, ilan edilişinin 90. Yıldönümünü milletçe gurur ve coşku içerisinde kutluyoruz.

Barış ve kardeşliğin sesini daha da yükselttiğimiz bugünlerde daima hatırlayacağımız aziz şehitlerimizin acılarını, kahraman gazilerimizin fedakârlıklarını da yüreğimizde ayrıca hissediyor, bu kahramanlıkların neticesi olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak ilelebet yaşayacağını biliyoruz.

Cumhuriyet her şeyden önce barışın ve huzurun gölgesinde büyüyen demokrasi ağacıdır. Bu millet sahip olduğu değerlere her ne koşul altında olursa olsun sahip çıkan, kardeşliği din, dil, ırk, mezhep gibi bölücü unsurlara feda etmemeye yeminli bir millettir.

90 yıl önce yaşananlar, bizlere bugünümüzü armağan edenlerin zaferiydi. Bıraktıkları miras, çok az Millete nasip olacak kadar büyük ve onurlu bir sorumluluk. Hem bizden öncekilere hem de bizden sonrakilere karşı taşıdığımız sorumluluk ağır ancak, bir o kadar da gurur verici. Bu bilinçle her gün bir basamak daha yükselmek için neler yapabileceğimizin hesabını yapmalı, emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere çok daha iyi koşullar altında teslim etmeliyiz.

İnanıyorum ki; Ülkemiz çağdaşlaşma hedefleri doğrultusunda, insanımız bilimde, sanayide, eğitimde ve diğer bütün alanlarda büyük bir mesafe kat edecek, elde ettiğimiz bu başarılarla Cumhuriyetimizi hep birlikte taçlandıracağız.

Cumhuriyetin 90. yıldönümü vesilesiyle birlik ve beraberliğimizin timsali olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, Saygıdeğer Milletimizin ve Gümüşhaneli Hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum" dedi.

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:50