banner333

banner309

Gümüşhane’deki Köy Okulları Öğrencilerini Bekliyor

İl genelinde 33 köy okulunda bin 97 öğrenci pazartesi günü ders başı yapacak.

Gümüşhane 12.02.2021, 23:55
Gümüşhane’deki Köy Okulları Öğrencilerini Bekliyor
banner400

Milli Eğitim Bakanlığının 15 Şubat Pazartesi günü köy okullarında eğitim öğretimin başlayacağını duyurmasının ardından Gümüşhane il genelindeki 33 köy okulunda hazırlıklar tamamlandı.

Bakanlık tarafından hazırlanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” uyarınca okullardaki tüm alanlarda öğrenciler arasında 1-1,5 metre sosyal mesafe sağlanacak şekilde kapasite düzenlemeleri gerçekleştirildi, açılacak tüm okullara dezenfektan, sabun gibi temizlik malzemeleri ulaştırıldı. 

Gümüşhane’deki okulların her noktasında belirlenen kurallar çerçevesinde dezenfeksiyon çalışması yapılırken, sınıflardaki sıralarda oturma düzenleri ayarlandı. Okul görevlileri sürekli sınıflarda ve diğer alanlarda temizlik yaparken, okulların hemen her noktasına dezenfeksiyon üniteleri yerleştirildi, maske-mesafe-temizlik kuralıyla ilgili bilgilendirme notları konuldu.

ArzularKabaköy Beldesinde bulunan Arzular İlkokulu ve Şehit Ramazan Meşe İmam Hatip Ortaokulunda yapılan çalışmaları inceleyen İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Oltan Balyemez, Gümüşhane’de 15 Şubat tarihi itibariyle köy okullarında eğitim ve öğretime başlanacağını, Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm tedbirleri aldıklarını ve hiçbir sıkıntılarının olmadığını söyledi.

Gümüşhane’de ilçeler dahil 33 köy okulunda bin 97 öğrenci ve 99 öğretmenle 15 Şubat itibariyle eğitim öğretime başlayacaklarını kaydeden Balyemez, “Okullarımızda özellikle dezenfektan çalışmalarımızı yaptık. Giriş çıkışlarıyla, HES kodlarının sorgulanmasıyla ilgili hazırlıklarımız tamamlandı. Dersler 9’da başlayacak, 13.30’da bitecek. Toplam 6 saat ders görecek öğrencilerimiz. 10’ar dakikalık teneffüslerde tüm sınıflarımız dezenfekte edilecek. Her defasında giriş ve çıkışlarda kontroller gerçekleşecek” dedi.

Gümüşhane genelindeki tüm okulların temiz okul belgesinin bulunduğunu hatırlatan Balyemez, “Tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Ailelerle birlikte iletişim halinde olacağız, onları sürekli bilinçlendireceğiz. Öğrencilerimizi çok özledik. Öğretmenlerimiz “Öğrencilerimizin kokusunu özledik” diyor. Öğrencilerle telefonla görüştüğümüzde onlar da aynı duyguları taşıdığını gördük. Bende bir öğrenci velisiyim. 4.sınıfa giden kızım bana “Ben öğretmenimin kokusunu özledim” şeklinde bir ifade de bulundu” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Temmuz 2024
İmsak 03:15
Güneş 05:03
Öğle 12:34
İkindi 16:29
Akşam 19:54
Yatsı 21:34