banner333

banner309

Gümüşhane’de Kanalizasyonlar Temizliyor

Gümüşhane Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, şehir genelinde kanalizasyon ve yağmur suyu kanalı temizliği çalışmalarına hız verdi.

Gümüşhane 01.04.2020, 12:47
Gümüşhane’de Kanalizasyonlar Temizliyor
banner400

Gümüşhane Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü yapılan açıklamada ekiplerin, kanalizasyon ve yağmur suyu şebeke hatlarını özel arıtma sistemli kombine kanal temizleme aracı ile temizlerken, tıkalı olan noktaları tespit ederek sorunu ortadan kaldırdıkları bildirildi. Özellikle Corona (Covid-19) Virüs’üne karşı vatandaşlarımızın evde kaldığı şu günlerde kanalizasyonlarında tıkanma problemleriyle karşılaşmamaları için çalışmalarımızı aralıksız sürdürdüklerini belirtildi.

Ekiplerin tıkalı noktalar belirlenirken, kanal temizliğinde Trabzon Büyükşehir Belediyesine ait özel olarak kullanılan kombine araçla alt yapı sistemlerinin temizliğinin sağlandığı ifade edilen açıklamada, mahalle bazında yapılan taramalarda belirlenen noktalarda çalışmaların sürdüğü, vatandaşlardan gelen şikayet ve istekler değerlendirmeye alınarak çalışmalara yön verildiği kaydedildi.


Su Kanalizasyon ekipleri taleplere anlık çözüm getiriyor


Açıklamaya göre Gümüşhane Belediyesi ekipleri, kent genelinde yağmur suyu ve kanal ızgaralarının, parsel ve muayene bacalarının onarımını yaparken, deforme olan bacalar ve ızgaralar yenileniyor. Ayrıca oluşan altyapı problemlerine anında müdahale edilerek çözüme kavuşturulduğu dile getirilen açıklamada, “Alo 153 Beyaz Masaya, belediyeye telefon ve sosyal medya üzerinden gelen altyapı arıza şikayetlerini anından işleme alarak, logar kapağı, içme suyu ve kanalizasyon hatlarında oluşan arızalara gece-gündüz demeden bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını gerçekleştiriyor” denildi.


“Vatandaşları daha duyarlı olmaya davet ediyoruz”


Gümüşhane Belediyesinden yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın evlerinde kalmak zorunda kaldığı bu günlerde insan sağlığını olumsuz etkileyecek herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için periyodik olarak yıl içerisinde sürdürdüğümüz cadde ve sokaklarda bulunan yağmur suyu ızgaraları ve rögarların temizleme çalışmalarına hız verdik. Vatandaşların, yağmur suyu ızgaralarının ve kanalizasyon bacalarının temizliği konusunda haftanın 7 gün 24 saat ekiplerimiz hizmet vermektedir. Vatandaşlarımızı, yağmur suyu ızgaralarını kirletmemeleri ve kanalizasyon şebekesinin sağlıklı çalışması için şebekede tıkanmalara sebebiyet verebilecek olan süprüntü malzeme, pet şişe, bez, kağıt havlu, tuvalet kağıdı ve ıslak mendil gibi atıkları atmamaları, yağmur sularının kanalizasyon şebekesine deşarj edilmemesi konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 17 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51