banner333

banner309

Gümüşhane'de Cumhuriyet Resepsiyonu Düzenlendi

Gümüşhane Valisi Dr.Yusuf Mayda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle halka açık Cumhuriyet resepsiyonu verdi.

Gümüşhane 30.10.2013, 11:12 30.10.2013, 15:44
Gümüşhane'de Cumhuriyet Resepsiyonu Düzenlendi
banner400
 Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle halka açık Cumhuriyet resepsiyonu verdi. Resepsiyonda üzerine "Cumhuriyetimizin 90. Yılı Kutlu Olsun" yazılı pasta Cumhuriyetle yaşıt 1923 doğumlu Melahat ve 1929 doğumlu Perihan Köksal kardeşlerle kesildi.


Gümüşhane Valisi Dr. 
Yusuf MaydaTürkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 90.yıldönümü nedeniyle halka açık resepsiyon düzenledi.

Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen resepsiyonda konuklarını kapıda karşılayan Vali Mayda, daha sonra konuklarını masalarında tek tek ziyaret ederek sohbet etti.

Şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile özel olarak ilgilenen Vali Mayda, Garnizon Komutanı Albay Serhat Önder'le birlikte ailelerin masasında uzun süre oturarak şehit aileleri ve gazilerin sorunlarını dinledi ve çözümü noktasında yetkililere talimat verdi.

Cumhuriyet'in Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde milletin azim ve kararlığıyla vücut bulduğu büyük bir eser olarak öne çıktığını vurgulayan Vali Mayda, söz konusu eserin büyük bir vizyonla daima ileriye bakan, heyecanla ve şevkle çalışan bir neslin bugünkü nesillere bir armağanı olduğunu belirterek, "Bu ülkede herkes, aynı geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşmaktadır. Bunun için de herkes, tasada, kederde ve sevinçte bu ortaklığın paydaşı olmalıdır." dedi.

Resepsiyona Garnizon Komutanı Albay Serhat Önder, Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Karademir, Ağır Ceza Reisi Asabil Yırtıcı, Vali Yardımcısı Meral Uçar, İl Emniyet Müdürü Ahmet CanTicaret ve Sanayi OdasıBaşkanı İsmail Akçay, ilçe kaymakamları, kamu kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları ile vatandaşlar katıldı. 

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:50