banner333

banner309

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, 15 Temmuz Gazisi Hemşehrilerimizle Buluştu

Gümüşhane Valimiz Sayın Okay Memiş, 15 Temmuz gazisi Gümüşhaneli hemşehrilerimizle kahvaltıda bir araya geldi.

Gümüşhane 13.07.2017, 14:45
Gümüşhane Valisi Okay Memiş, 15 Temmuz Gazisi Hemşehrilerimizle Buluştu
banner400

Gümüşhane Valimiz Sayın Okay Memiş, 15 Temmuz gazisi Gümüşhaneli hemşehrilerimizle kahvaltıda bir araya geldi.

Gümüş Otel’de düzenlenen programa Sayın Valimizin yanı sıra, Gümüşhane Milletvekilimiz Sayın Hacı Osman Akgül, Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan, AK Parti İl Başkanı Celalettin Köse, 15 Temmuz gazilerimiz ve aileleri katıldı.

Programda, Gümüşhane Milletvekilimiz Sayın Hacı Osman Akgül, Belediye Başkanı Ercan Çimen’in ardından yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti’nin devleti ve milletiyle 15 Temmuz’da çok önemli bir badire atlattığını dile getiren Sayın Valimiz, “Anayasal sisteme ve meşru hükümetimize karşı, kökü dışarıda olan hain bir darbe teşebbüsüne maruz kaldık. Bu, yasalar karşısında tıpkı PKK, DHKP-C ve DAEŞ’in yaptığı gibi çok haince bir terör eylemiydi. Bu eyleme karşı devletin görevlileri var. Bizler varız, darbeye karışmamız asker ve polisimiz var. Bizim görevimiz bunu savuşturmak. Ama sizin böyle bir göreviniz yoktu. Böyle bir göreviniz olmamasına rağmen hayatlarınızı hiçe sayarak kendinizi ortaya atmanız, dünya tarihinde emsali görülmemiş bir kadirşinaslıktır. Onun için siz gazilerimize ve 249 şehidimize minnettarız. İnşallah böyle bir şeyi bir daha yaşamayız.” dedi.

Tarihin adeta yeniden yazıldığını ifade eden Sayın Valimiz, “Millet, sizler sayesinde tarihini yeniden yazıyor. Devletin milletle iç içe olması çok önemli. devlet ve millet bir arada adeta bir destan yazılıyor. Onun için sizlere minnettarız.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52