banner333

banner309

Gümüşhane Kent Konseyi Yeni Dönem Kongre Hazırlıkları Devam Ediyor

Gümüşhane Kent Konseyi 4. Dönem kongre hazırlıkları devam ediyor.

Gümüşhane 07.05.2019, 20:55
Gümüşhane Kent Konseyi Yeni Dönem Kongre Hazırlıkları Devam Ediyor
banner400

Gümüşhane Kent Konseyi 4. Dönem kongre hazırlıkları devam ediyor.

Kent Konseyi Yönetmeliği gereği mahalli idareler genel seçim sonuçlarını izleyen üç ay içerisinde seçimli genel kurul toplantısı yapılması gerekiyor.

Kongre süreci ile ilgili bilgi veren Gümüşhane Kent Konseyi Başkanı Hasan Pir şunları söyledi:

“2005 Yılında mevzuatımıza giren kent konseyleri demokrasimiz için son dönemlerin en önemli kazanımlarından biri olmuştur. Kent konseylerini  başbakanlığı döneminde Türkiye’ye kazandıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum.

 Kent Konseyleri Yönetmeliği gereği 31 Mart 2019 yerel yönetim seçimlerinden sonraki dönem için (2019 -2024 dönemi) seçimli genel kurul kongre hazırlık çalışmalarımız devam etmektedir.

Hazırlıklar tamamlandığında mevzuattın belirlediği zaman dilimi içinde seçimli genel kurul toplantısı yapılacaktır. Seçimli genel kurulda kent konseyi başkanı ve yürütme kurulu üyeleri seçilecektir.

Son iki dönemdir (2010-2019) yılları arasında 9 yıl başkanlığını yaptığım Gümüşhane Kent Konseyi’nin yeni dönemde başkanlığına aday olmayacağım. Aynı şekilde 9 yıldan beri Başkan Yardımcısı olan Sayın Ömer Salantur da yeniden aday olmayacaktır. Görevimiz, yeni dönem kongresi yapılıncaya kadar devam edecek olup, mevzuat gereği yapılacak yeni kongre tarafımızdan yönetilecektir.

Görev yaptığımız 2. ve 3. Dönemlerde dokuz yıl boyunca başta Sayın Valilerimiz ve Sayın Belediye Başkanlarımız olmak üzere kamudaki tüm kurum ve kuruluşlarla Türkiye’ye örnek olacak bir güzel uyum içinde çalışmalarımızı yürüttük. Şu anda Gümüşhane Kent Konseyi, kurumsal yapısı ile Türkiye’nin en önde gelen kent konseylerinden biri durumundadır. Yeni dönemde seçilecek başkan ve yürütüme kurulu üyelerimize ve kent konseyi genel kurul üyelerimize şimdiden başarılar diliyoruz.

Bundan Sonra  Sayın Ömer Salantur Bey’le Gümüşhanemize  yazılı ve internet basını alanındaki kuruluşlarımız ve çalışmalarımızla hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Nisan 2024
İmsak 04:08
Güneş 05:38
Öğle 12:27
İkindi 16:09
Akşam 19:07
Yatsı 20:31