banner333

banner309

Gümüşhane-Erzincan karayolunun 18. kilometresi sürücülerin can güvenliğini tehdit ediyor.

Gümüşhane-Erzincan karayolunun 18. kilometresi Pirahmet köyü geçişindeki yamaçlarda bulunan devasa kayalar, sürücülerin ve köy halkının can güvenliğini tehdit ediyor.

Gümüşhane 27.03.2017, 18:34 27.03.2017, 18:40
Gümüşhane-Erzincan karayolunun 18. kilometresi sürücülerin can güvenliğini tehdit ediyor.
banner400

GÜMÜŞHANE-ERZİNCAN KARAYOLU PİRAHMET KÖYÜ GEÇİŞİNDE ASKIDA KALAN DEV KAYALAR TEHLİKE SAÇIYOR!

Gümüşhane-Erzincan karayolunun 18. kilometresi Pirahmet köyü geçişindeki yamaçlarda bulunan devasa kayalar, sürücülerin ve köy halkının can  güvenliğini tehdit ediyor.

Gümüşhane'yi Doğu Anadolu'ya bağlayan en önemli güzergahda yer alan ve hergün yüzlerce aracın geçtiği Gümüşhane-Erzincan karayolunun Pirahmet köyü geçişinde, yol güzergahı üzerinde bulunan dağın yamaçlarındaki devasa kaya kütleleri, sürücüler ve yoldan geçen yayalar için tehlike oluşturuyor. 

DEVASA KAYALAR KORKU SAÇIYOR!!

Vatandaşların "Kızıl Kayalar mevkii" olarak tabir ettiği dağın yüksek yamaçlarında bulunan devasa büyüklükteki kayalar, yağışlı geçen günlerin ardından ısınan havanında etkisiyle yumuşayan topraktan koparak yola düşme tehlikesi taşıması nedeniyle, köy sakinlerinin ve sürücü vatandaşların korku dolu anlar yaşamlarına neden oluyor.

MEYDAN'DAN ÖRNEK DUYARLILIK!! 

Gümüşhane Adliyesinde Asliye Ceza Müdürlüğü görevini yürüten Pirahmet köyü sakinlerinden Naim Meydan, hafta sonları hobi olarak arkadaşlarıyla birlikte doğa yürüyüşü etkinliği yaptıkları sırada, sözkonusu alandaki tehlikeyi farkedip duyarlılık göstererek sosyal medyadaki hesabı üzerinden kayaların resimlerini paylaştı.

Yağışlı geçen günlerin ardından ısınan havanında etkisiyle devasa kayaların yumuşayan topraktan kopma riskinin çok yüksek olduğunu çektiği fotoğraflarla sosyal medya hesabından paylaşan Meydan, kayaların büyük tehlike saçtığını ve herhangi bir facia yaşanmadan biran önce tedbir alınması gerektiğine dikkat çekti.

ÖNCEKİ YILLARDA FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLMÜŞTÜ!!

Önceki yıllarda dağdan kopan kaya kütlelerinin yolun üzerine geldiğini ifade eden Meydan, olayın yolun boş olduğu saatlere denk gelmesi nedeniyle büyük bir facianın eşiğinden dönüldüğünü hatırlattı.

Sözkonusu alanda üzücü hadiselerin yaşanmaması için ivedilikle önlem alınması gerektiğine dikkat çeken Meydan,

"Kayalar devasa büyüklükte. Kayaların alt kenarları aşınmış durumda ve devasa kayaları sadece çakıl taşları tutuyor. Bu devasa kayaların yamaçtan yola düşme olasılığı çok yüksek. Kayaların bulunduğu alanın çok yakınına kadar iş makinaların çıkabilmesi mümkün.

Sözkonusu alanda yer inceleme çalışması yapılıp biran önce tespitler yapılmalı. Kayalara biran önce teknik ve fiziki tedbir alınmalı. Biraz daha ihmal edilirse bu konu, ileride üzücü hadiselerin yaşanmaması kaçınılmaz." diye konuştu.

SÜRÜCÜLER DE BİRAN ÖNCE ÖNLEM ALINMASINI İSTİYOR!!

Hergün aynı yolu kullanan sürücüler ise, zaman zaman tehlikeli anlar yaşadıklarını, kayaların her an düşme tehlikesinden dolayı çok korktuklarını ifade ederek yetkililerden biran önce gerekli önlemlerin alınmasını istediler.

YAĞIŞLI GÜNLERDE TAŞLAR SU ALARAK AĞIRLAŞIYOR VE DÜŞME OLASILIĞI ARTIYOR!!

Yağışlı günlerde taşların su alarak ağırlaştığını ve düşme olasılığının daha fazla olduğunu söyleyen araç sürücülerinden Mevlüt Atalay ise, "Her gün buradan gidip geliyoruz. Yüzlerce araba 7/24 hergün buradan geçiyor, yolcu götürüyoruz. Kayalar her an düşebilir. düşmeden önlemini alsalar çok iyi olur." ifadelerini kullandı.

Pirahmet köyü sakinleri de, sözkonusu alandaki kayaların yola düşmeden yetkililerin konuyla ilgili bir an önce ve acilen bir çözüm bulmalarını ve çalışma başlamalarını istiyorlar.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50