banner333

banner309

Gümüşhane Devlet Hastanesi’nde Kbrn Farkındalık Eğitimi Düzenlendi

Gümüşhane Devlet hastanesi tarafından KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) tehdit ve tehlikelerine karşı alınması gereken tedbirlerle ilgili olarak ‘’ Farkındalık Eğitimi’’ düzenlendi.

Gümüşhane 09.11.2015, 09:01 09.11.2015, 09:01
Gümüşhane Devlet Hastanesi’nde Kbrn Farkındalık Eğitimi Düzenlendi
banner400
Gümüşhane Devlet Hastanesi’ nde düzenlenen eğitim: Trabzon KBRN bölge koordinatörleri Dr. Melik İNCE ve Muhammed GÜNAYDIN tarafından verildi.  Gümüşhane Devlet Hastanesi’ nde düzenlenen  eğitime, Gümüşhane Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. .Dr. Özgür ÇELEBİ, Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Onur YALÇIN, İdari ve Mali işler müdürü Gündoğan ŞAHİNÖZ Başhekim Yardımcıları Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Burcu YILMAZ, acil servis doktorları ve çalışan personel katıldı.

Düzenlenen eğitim programıyla ilgili açıklamada bulunan  Gümüşhane  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Özgür ÇELEBİ, ‘’Ülkemizi etkileyebilecek olan  KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer) tehlikelere karşı, halkın sağlığının ve çevrenin korunması, can ve mal kaybının en aza indirilmesi için
gerekli tedbirlerin alınması adına bir farkındalık yaratmak amacıyla bu eğitimi düzenledik.  Eğitimde Kimyasal Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer tehlikelerin savaş, kaza veya doğal afetler sonucu ortama yayılması ile etkilenen vatandaşların hastaneye geldikleri andan itibaren hastane yönetiminin alması gereken tedbirler,  sağlık çalışanlarının korunma yolları ve hastaların dekontaminasyonu (arındırma) konularında verilen teorik eğitimler anlatılıyor dedi.”


Trabzon KBRN bölge koordinatörleri Dr. Melik İNCE ve Muhammed GÜNAYDIN tarafından verilen KBRN eğitiminde katılımcılara olası risklerden ve mevcut yaşanabilecek
bu türlü olaylarda nasıl bir tutum sergileneceği anlatıldı. Ayrıca eğimde,   dekontaminasyon (arındırma) ünitesi, sağlık çalışanlarının kullanacağı C   tipi koruyucu giysi, ekipman kullanımı, hastaların yıkanmasında dikkat edilecek hususlar, alınacak önlemler de tatbikat özelliğinde anlatıldı.


Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:45
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:52