banner333

banner309

Gümüşhane'de Yeni Covid-19 Tedbirleri

Gümüşhane’de Vali Kamuran Taşbilek başkanlığında olağanüstü toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 tedbirleri kapsamında bazı işletmelerin saat 22.00’da kapanması kararı aldı.

Gümüşhane 04.11.2020, 16:55
Gümüşhane'de Yeni Covid-19 Tedbirleri
banner400

Gümüşhane’de Vali Kamuran Taşbilek başkanlığında olağanüstü toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 tedbirleri kapsamında bazı işletmelerin saat 22.00’da kapanması kararı aldı.

İçerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kural ve önlemler alınmaya devam ediliyor.

Bu bağlamda Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında alınan kararlar, İçişleri Bakanlığı’nın genelgeleri ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda Gümüşhane’de de bir dizi karar alındı.

Denetimler yoğunlaştırılacak

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında da belirlenen kural ve önlemler doğrultusunda yürütülen denetim faaliyetlerinin vatandaşların kalabalık şekilde bulunabildiği pazar yerleri, market, otogar, toplu ulaşım aracı, cadde/sokak, park ve bahçeler, alışveriş merkezleri gibi yerlerde yoğun olarak yapılması ve bu doğrultuda konu bazlı denetimlere ağırlık verilmesi kararlaştırıldı.

İşyerleri 22.00'da kapanacak

Toplantıda alınan karar gereği Gümüşhane il genelinde bugünden itibaren geçerli olmak üzere evlere paket servis ve gel-al şeklindeki uygulamalar hariç olmak üzere lokanta, restoran, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme-içme yerleri (içkili/içkisiz ayrımı olmaksızın), kahvehane, kıraathane ve çay ocakları, berber, kuaför, güzellik merkezi gibi işyerleri, Nikah/Düğün salonları, halı sahalar ve spor salonları, internet kafeler/salonlar ve elektronik oyun yerleri, bilardo salonları ve lunaparklar, tiyatro, sinema ve konser salonları, yüzme havuzu, hamam, kaplıca, sauna gibi işyerleri en geç saat 22.00’de kapanacak.

Dönüşümlü çalışılacak

Başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere tüm özel sektör (sanayi tesisleri dahil) kuruluşlarında uzaktan ve/veya dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinden azami düzeyde faydalanılmasının sağlanması kararlaştırılırken, mesai saatlerinin başlama ve bitiş dönemlerinde herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Toplantıda vatandaşların bu süreçte kalabalık ortamlardan uzak durmaları, zorunlu haller dışında hane halkı dışındaki kişilerle temas edilmemesi ve ev ziyaretlerinden kaçınmaları konularında bilgilendirici ve bilinçlendirici faaliyetlere ağırlık verilmesi de oy birliğiyle kararlaştırıldı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:50