banner333

banner309

Gümüşhane'de Süt Üreticileri İçin Hijyen Paneli Düzenlendi

Gümüşhane İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, il ve ilçelerde süt üretimi yapan üreticilere yönelik "Süt Hijyeni ve Süt Sığırcılığında Sağım Hijyeni ve Sanitasyon" konulu panel düzenlendi.

Gümüşhane 22.11.2023, 21:47 22.11.2023, 22:18
Gümüşhane'de Süt Üreticileri İçin Hijyen Paneli Düzenlendi
banner400

Gümüşhane Üniversitesi Kongre Merkezi Karaca Salonunda düzenlenen panele, Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Nazır, İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Ahmet Mesut Kıraç, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tarkan Tarık Kocagöz, DSİ 223. Şube Müdürü Ümit Yayla, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı Proje sorumlusu Selahattin Dal, Şube ve İlçe Müdürleri, üretici birlikleri ve süt üreticileri katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Ahmet Mesut Kıraç, "Süt, gıda sektörünün en önemli ürünlerinden biridir. Bu paneli düzenlememizin amacı, ilimiz genelinde süt üretimi yapan üreticilerimizin, süt ve süt ürünleri üretiminde dikkat edilmesi gereken besleme, bakım, muhafaza ve gelirlerini teminat altına alma gibi hususlarda bilgi düzeylerini artırarak, verimli, kaliteli, karlı, sağlıklı ve sürdürülebilir üretim yapmalarını sağlamaktır" dedi.

Bakanlık Eğitim ve Yayın Dairesi Proje sorumlusu Selahattin Dal ise, "Düzenlenen eğitim programlarının amacının sağım hijyenini çiftçiye öğretebilmek olduğunu, şu ana kadar 494 kurs düzenlendiğini ve bu kurslardan 10 bin 752 çiftçiye katılım belgesi düzenlendiğini" belirtti.

Panelde, süt hijyeni ve sağım hijyeni konusunda uzmanlar tarafından katılımcılara sunumlar yapıldı. Çiftçilerin yoğun ilgi gösterdiği panelin sonunda, panelistlere ve üreticilere belge takdim edildi. Ayrıca, süt üreticilerine süt kovası, süt sağım önlüğü, meme dezenfektanı ve meme daldırma kabı dağıtımı yapıldı.

Panel, üreticilerin süt hijyeni ve sağım hijyeni konusunda bilgi sahibi olmalarını ve bu konulardaki hatalardan kaçınmalarını sağlamak amacıyla düzenlendi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Temmuz 2024
İmsak 03:07
Güneş 04:58
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 19:58
Yatsı 21:41