banner333

banner309

Gümüşhane Belediyesi Vatandaşa Maske Dağıttı

Gümüşhane Belediyesi,  sivil ve toplu taşıma araçlarını kullanan, sokakta maskesi olmayan vatandaşlara maske dağıttı.

Gümüşhane 12.04.2020, 16:40
Gümüşhane Belediyesi Vatandaşa Maske Dağıttı
banner400

Maske takma zorunluluğu getirilmesi üzerine Zabıta Ekipleri tarafından ücretsiz maske dağıtımı yapıldı. Zabıta ekipleri, sivil araç, toplu taşıma araçları kullanan ve sokaktaki vatandaşlara maske kullanımına ilişkin bilgilendirmede yapıyor.

Gümüşhane Belediyesi Zabıta ekipleri, sivil araç, toplu taşıma araçları ile sokakta bulunan vatandaşa maske dağıtımına başladı. Maske dağıtımı vatandaşa peyderpey olarak yapılacak.

ZABITA EKİPLER MASKE KULLANIMI KONUSUNDA VATANDAŞI BİLGİLENDİRİYOR.

Ücretsiz maske dağıtımı sırasında sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığını denetleyen Zabıta ekipleri ayrıca maske kullanımı konusunda esnaf ve vatandaşlara bilgilendirme yapıyor.

toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlara maske takma zorunluluğu getirilmesi ardından tedarik edilen maskeleri ücretsiz olarak dağıtımına başladıklarını belirten Gümüşhane Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Ceylan, “Başkanımız Sayın Ercan Çimen’in gayretiyle elde edilen maskeler peyderpey vatandaşımıza, toplu taşıma araçlarında, sivil araçlarında, duraklarda her yerde kullanabilmeleri için maske dağıtıyoruz. Evlerinden hazırlıksız çıkan, toplu taşıma araçlarına kullanmak isteyen elinde maskesi olmayan vatandaşlarımıza  dağıtıyoruz. Toplu taşıma ve sivil araçları kullanan vatandaşlarımızın maskeli olmalarını istiyoruz.

Bu konuda zabıta ekiplerimiz ve emniyet güçleri denetimini yapıyor vatandaşımızı uyarıyor. Yapılan denetimler ve maske dağıtımları sırasında vatandaşlarımıza maskelerini nasıl takması ve çıkarılmasına dair bilgi veriliyor. Maske kullanımında dikkat edilecek en önemli husus, kullanılmış eldiven ve maskenin yüzeylerine dokunulmaması, kullanılan  maskenin mutlaka gelişi güzel değil de  poşet içerisine konularak en yakın çöp kutusuna atılması gerekiyor. Vatandaşlarımızdan maske kullanımı konusunda ciddi duyarlılık görmek istiyoruz, kullanılmış maskeleri gelişigüzel çöp kutuları veya etrafa atmalarını istemiyoruz.

Sokaklarda caddelerde toplu taşıma ve sivil araçlarda her yerde korana virüs tedbirlerine yönelik yapılan denetimlerimize  devam ediyoruz. Vatandaşlarımız araçlarında, toplu taşımada oturma, sokakta sosyal mesafe kurallarına uyma konusunda gerekli uyarılarda bulunuyoruz. Toplum sağlığımız için, koranvirüsün yayılmasının önlenmesi için getirilen yasaklar çok önemli. Vatandaşlarımızın kurallara uymalarını istiyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:50