banner333

banner309

Gümüş Akademinin Konuğu Emre Darcan Oldu

Eskişehir’deki Gümüşhaneliler Derneği tarafından üniversitede okuyan öğrencilere yönelik aylık yapılan ‘Gümüş Akademi’ programının Ocak ayı konuğu iş insanı Emre Darcan oldu.

Gümüşhane 16.01.2022, 16:00
Gümüş Akademinin Konuğu Emre Darcan Oldu
banner400

Eskişehir Osmangazi, Anadolu ve Eskişehir Teknik Üniversitelerinde okuyan Gümüşhaneli öğrencilerin katıldığı Gümüş Akademi programında iş hayatındaki tecrübelerini gençlerle paylaşan Emre Darcan şunları söyledi: “Bizleri bir araya getiren Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneğimize çok teşekkür ediyorum. Bende sizler gibi yıllar önce bu güzel kentte Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini okudum. Sonrasında iş hayatına atıldım. Babamla birlikte Mahmudiye İlçesinde Kerestecilik üzerine işletmemiz var. Memleketimiz Gümüşhane ama doğma büyüme Eskişehir’de olduğumuz için henüz gidip görme şansım olmadı. En kısa zamanda pandemi sonrasında gitmeyi planlıyorum. Babam Mustafa Darcan Gümüşhane’ye gitti. Oradaki akrabalarımızla tanıştı. Aktutan Köyünde Elemanoğlulları olarak bilinen sülalenin bir üyesiyim. Babam bana çocukluktan itibaren Gümüşhane sevgisini aşıladı. Onunla büyüdüm. Bizim ata yurdumuz orası. Bende iki kızım var. Onlara da bu sevgiyi ve değeri aşılamaya çalışıyorum. Gümüşhane ile ilgili ilk kitapları bana akrabamız olan Eski Bakanlarımızdan hemşerimiz Faruk Özak Bey gönderdi. Bu kitaplardan memleketimizi okudum öğrendim. Siz geleceğimiz olan gençleri tanıdığım için çok mutlu oldum. İçinizde Diş hekimi, Mühendislik, Pilotaş, Uluslararası ilişkiler, İktisat gibi güzel bölümlerde okuyorsunuz.  Başarılar diliyorum. Bir sorununuz olduğunda bizler hep yanınızdayız” dedi.

“Üniversiteniz bitip iş hayatına atıldığınızda cesaretli olun, çok çalışın” diyen iş insanı Emre Darcan, gençlere tavsiyelerini şu cümlelerle sürdürdü: “Belki bazılarınız okuduğu mesleği yapamayabilirsiniz. Ama hiçbir zaman enerjinizi ve mücadele gücünüzü kaybetmeyin. Elon Musk’un geçen bir açıklamasını okudum. Özetle ‘Başarılı olmak için çok çalışmak gerekiyor ama girişimcilik ruhunu yaşatabilmek çok daha önemli’ diyor. Bizce de girişimci olan insanlar başarılı oluyor hayatta. Yaptığınız iş ne olursa olsun belli riskleri almaya bakın. Korkmayın cesur olun. Biz de piyasa koşullarında ticaretin sıkıntılı olduğu dönemlerde zorluklar herkes gibi yaşadık. Ama o dönemlerde yılmadık çok çalıştık. Bazen hayatta her şeyin bittiğini düşündüğünüz anda yeni imkanlar fırsatlar karşınıza çıkabiliyor.  Küçük bir kıvılcımla büyük bir alev yakalayabiliyorsunuz” diye konuştu.

Dernek Başkan Yardımcısı Hüseyin Turhan’da yaptığı açıklamada Gümüş Akademi’yi çok önemsediklerini, gençlere rol model olacak, kariyer planlaması ekseninde iş ve çalışma hayatında başarı hikayesi olan hemşerilerimizle ve Eskişehirli dostlarıyla birlikte olmaya, onları dinlemeye devam edeceklerini söyledi.

Başkan Yardımcıları Osman Nebiooğlu ile Tuncay Aydın’da Emre Darcan’a teşekkür ederek geleceğimiz olan gençler için her türlü maddi manevi fedakarlığı yapacaklarını belirtti.

Programın sonunda gençlerin sorularını yaşamından örnekler vererek cevaplayan Emre Darcan öğrencilikten sonraki hayatlarını bir plan program üzerine kurmalarını ve yaşamalarını, plansız adım atmamalarını istedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:53