banner333

banner309

Eskişehirde Gümüşhaneliler İftarda Buluştu.

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği üyeleri, geleneksel hale getirilen iftar yemeğinde bir araya geldiler.

Gümüşhane 19.06.2017, 00:21 19.06.2017, 00:23
Eskişehirde Gümüşhaneliler İftarda Buluştu.
banner400

ESKİŞEHİRDEKİ GÜMÜŞHANELİLER

İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği üyeleri, geleneksel hale getirilen iftar yemeğinde bir araya geldiler.

DSİ Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde verilen iftar yemeğine başta Eskişehir Mlletvekili Utku Çakırözer,Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir,Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç,DSİ Eskişehir 3.Bölge Müdürü Hayrettin Baysal olmak üzere dernek üyeleri katıldı.

Siz kıymetli hemşehrilerimle birlikte olmaktan iftar sofrasında bulunmaktan son derece mutluyum diyen Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir “Ramazan oruç ayı, Kur’an ayı. Aynı zamanda yardımlaşma, dayanışma, bereket, birlik ve beraberlik ayı.Bütün bu özelliklerinide bizler iftar sofralarında hissediyoruz. Bir araya geliyoruz. Gönüllerimiz bir araya geliyor,dualarımız bir araya geliyor,burada ramazanın bütün özelliklerini yaşayarak hissederek bir arada olmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler ülke olarak geçirdiğimiz bu günlerde ençok ihtiyaç duyduğumuz şey birlik ve beraberliğimiz.Eğer derneklerimiz bunda rol alıyorsa birlik ve beraberliğin oluşmasında bir görev üstleniyorsa kıymetide o kadar artmış oluyor. Memleketimizden 1000 (Bin) Km.den daha uzak olarak burada bulunan Gümüşhaneliler, bu birlik ve beraberliğin güzel örneğini hem yaşadıkları topraklara hemde geldikleri topraklara güzel bir örnek olarak veriyorlar diye düşünüyorum.Daveti kıymetli kılan icabeditir.İcabet eden siz kıymetli hemşerilerime ayrı ayrı teşekkür ediyor hepinize saygılar sunuyorum.”dedi.

DERNEĞİMİZ KAR TOPU GİBİ BÜYÜYOR

Dernek Başkanı Uğur Yücel’de konuşmasında "Bu akşam gönlümüzün bir, soframızında bir olduğunu belirtmek istiyorum. Mübarek ramazan ayında üyelerimiz ve Eskişehirli dostlarımızla aynı sofrada buluşmaktan çok mutluyuz. Kar tapo gibi her geçen gün büyüyoruz.Davetimizi geri çevirmeyip bizlerle birlikte oldunuz hepiniz hoş geldiniz. Bizleri madden manen destekleyen hemşehrilerime teşekkür ediyorum.Bir hafta sonra bayrama kavuşacağız.Bu vesile ile şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Hepinize yönetim kurulum adına şükranlarımı sunuyorum. " dedi.

İFTAR SOFRALARI BİRLİĞİN ADRESİ

Programı sunan Dernek Başkan Yardımcısı Hüseyin Turhan, iftar programına emek veren dernek yönetim kurulundaki arkadaşlarının isimlerini tek tek sayarak teşekkür etti. “Bizler, dernek olarak birlik bütünlük içinde olduğumuz mesajını iftar sofralarında en güzel şekilde veriyoruz.7 den 70 buradayız. Bu akşam ilk defa bir arada olduğumuz hemşerilerimiz var. Her geçen gün sizlerden aldığımız destekle derneğimizi büyütüp geliştirmeye gayret ediyoruz.” Dedi.

Eskişehir milletvekili Utku Çakırözer,Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç,DSİ bölge Müdürü Hayrettin Baysal selamlama konuşmaları yapaarak katılımcıların Ramazan aynını ve Bayramını tebrik ederek aynı sofrada Gümüşhanelilerle birlikte oruç açmaktan mutlu olduklarını söylediler.İftar yemeğinde Gümüşhane’den getirilen yöresel ürünlerden pestil ve köme davetlilere ikram edildi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt iftar yemeğine mazareti için telgraf gönderirken Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler ise çelenk gönderdi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Temmuz 2024
İmsak 03:05
Güneş 04:57
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 19:59
Yatsı 21:43