banner333

banner309

Engellilere İşkur'dan Hibe Desteği

İşgücü piyasasında dezavantajlı konumda yer alan kesimlerin başında yer alan engellilere yönelik olarak, girişimcilik eğitimi alan veya kuracağı meslekte eğitim almış engellilerden kendi işini kurmak isteyenlere, engelli çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan, toplamda 36 bin TL’ ye kadar hibe desteği verilebilecek.

Gümüşhane 17.07.2014, 14:00 17.07.2014, 14:01
Engellilere İşkur'dan Hibe Desteği
banner400

 Engelliler tarafından hazırlanan projeler engelli çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonunun yönetiminden sorumlu komisyona sunulacaktır. Engelliler ikamet ettikleri il içinde uygulanmak üzere proje sunabilecektir. Engelli bireylerin fiili olarak kendilerinin işbaşında olacakları projeler desteklenecek olup, engelli birey adına vasi olanların kendi işini kurmasını amaçlayan projeler desteklenmeyecektir. Ayrıca emekli olan engellilerin proje başvuruları da kabul edilmeyecektir.

Ayrıca;

•             Engellinin bir işyerinde iş bulmasını, işe uyumunu, etkin ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayacak destek teknolojileri ile ilgili projelere,

•             Engelli bireylerin işe kabulü için hazırlanmasını, işe yerleşmesini, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasını temin edecek projelere,

•             Engellilerin toplumsal entegrasyonuna ve rehabilitasyonuna hizmet eden, istihdam edilebilirliklerini artırmayı amaçlayan mesleki eğitim ve rehabilitasyon amaçlı projelere de finansal destek sunulabilecektir.

Başvuru Yeri ve Son Başvuru Tarihi

www.iskur.gov.tr adresinde bulunan Başvuru Rehberinde belirtilen kurallara uygun olarak hazırlanacak projelerin, 12 Eylül 2014 tarihi mesai bitimine kadar Gümüşhane Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne istenilen bilgi ve belgelerle birlikte elden veya posta ile teslim edilmesi gerekmektedir.

İŞKUR Genel Müdürü başkanlığında tüm paydaş kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşan Komisyon tarafından Kasım ayında değerlendirilecek projelerden uygun olanlara finansal destek verilecektir.

Daha ayrıntılı bilgi Gümüşhane Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden veya 444 75 87 numaralı telefondan alınabilir.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 26 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:29
Akşam 20:04
Yatsı 21:53