banner333

banner309

DOKA Destekli FutureUP Başvuruları Başladı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından TR90 Bölgesinde girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve güçlü bir ekosistem oluşturmak amacıyla 3 yıllık “Yeni Nesil Girişimcilik Sonuç Odaklı Programı” (SOP) hazırlandı.

Gümüşhane 08.12.2020, 22:28
DOKA Destekli FutureUP Başvuruları Başladı
banner400

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından TR90 Bölgesinde girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve güçlü bir ekosistem oluşturmak amacıyla 3 yıllık “Yeni Nesil Girişimcilik Sonuç Odaklı Programı” (SOP) hazırlandı.

Gümüşhane Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin de dahil olduğu program kapsamında teknoloji odaklı iş fikirleri olan ve fikirlerini belli bir seviyeye getirmiş ya da prototiplerini oluşturmuş girişimcilere hızlandırılmış özel eğitim ve mentörlük programları uygulanacak. 

Bölgedeki faaliyetlerin koordinasyonunun sağlanması için TR90 Bölgesindeki teknoloji transferi uygulama ve araştırma merkezleri, teknokentler, ön kuluçka ve kuluçka merkezlerinin yetkilerinin katıldığı bir Girişimcilik Koordinasyon Kurulu oluşturuldu. 

Yapılan toplantıda, SOP’un “Öncelik-2 TR90 Bölgesindeki girişimcilere hizmet veren yapıların altyapı, kurumsal kapasite ve hizmet kalitelerini geliştirmek” başlığına yönelik olarak 2020 yılı içinde bir hızlandırma (FutureUp) programının düzenlenmesine karar verildi.

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, hazırlanan Yeni Nesil Girişimcilik Sonuç Odaklı Program hakkında şunları söyledi: “Bilindiği üzere üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi 27 Temmuz 2020 tarihli ve 31198 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle hizmet vermeye başlamıştı. Temel amacı üniversite-sanayi iş birliğinin gelişimine katkı sağlamak, üretilen bilgiyi toplumda kullanılır hale getirmek, çalışmalarını şehir ve bölgedeki aktörlerle paylaşıp yaygınlaştırarak, ulusal kalkınmaya katkıda bulunmak olan ofisimiz en kısa sürede çalışmalarına başladı. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından, TR90 Bölgesinde girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla uygulamaya koyduğu Yeni Nesil Girişimcilik Sonuç Odaklı Programın hızlandırılmış eğitimleri ofisimiz tarafından verilecek.  Adı geçen programın, üretilen bilginin topluma yayılması ve ticari ürüne dönüştürülmesi noktasında çok önemli bir program olduğuna inanıyorum. Gerek üniversitemizde ve gerekse de ilimizde teknoloji odaklı iş fikirleri olanları ve fikirlerini belli bir seviyeye getirmiş olanları üniversitemiz tarafından verilecek eğitimlere bekliyoruz. DOKA tarafından desteklenen ve üniversitemiz tarafından verilecek hızlandırma eğitimlerine katılacak olanlara başarılar diliyor, emeği geçen ve katkı sunan herkese de ayrıca teşekkür ediyorum.”

Söz konusu hızlandırma programı online gerçekleştirilecek olup başvuru tarihi 20 Aralık 2020 olarak belirlendi. Başvurular hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantılar üzerinden ulaşılabilir.

Başvuru bağlantıları:
//bit.ly/futureup
//bit.ly/future-up

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:49