banner333

banner309

Çoruh Edaş çalışmalarını tamamladı.

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Gümüşhane İl Müdürlüğü kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti kapsamında 2016 yılı yatırım programı doğrultusunda il merkezi ve 5 ilçede yatırım çalışmalarını tamamladı.

Gümüşhane 19.12.2016, 19:49
Çoruh Edaş çalışmalarını tamamladı.
banner407

ÇORUH EDAŞ 2016 YILI YATIRIM ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. Gümüşhane İl Müdürlüğü kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti kapsamında 2016 yılı yatırım programı doğrultusunda il merkezi ve 5 ilçede yatırım çalışmalarını tamamladı.

Tamamlanan çalışmalar sonucunda; Gümüşhane Şehir Şebekesi Master Proje kapsamında Okullar Bölgesi, Vali Konağı ve Polis Lojmanları mevkii, Merkez Karaer Mahallesi Ziya Gökalp Cad. ve Valibey Sokak güzergâhındaki ekonomik ömrünü dolduran eski direk ve açık iletkenler artık yerini daha güvenli ve çevreci olan yer altı elektrik dağıtım şebekesine bıraktı. Oltanbey Mahallesinde artan yapılaşmaya paralel, yaklaşık olarak 500 konut için elektrik altyapı çalışmaları görsel silueti bozmayacak şekilde yer altı olarak tamamlandı.

Tarihi Süleymaniye Mahallesi yol güzergâhında bulunan ve yol yapım çalışmaları sonrasında görüntü kirliliğine yol açan havaii ve eskimiş elektrik dağıtım şebekesi tamamen yer altı alınarak, güzergâh boyunca aydınlatma çalışması yapıldı.

Tamamlanan projeler sonucunda, eski elektrik altyapısından kaynaklanan arızalar ve enerji kesintiler sona erdirildiği gibi şehrin uzun vadedeki ihtiyaçlarını karşılayacak çevreye duyarlı, modern bir elektrik altyapısı oluşturuldu. Aynı çalışmalara paralel olarak söz konusu cadde ve sokak aydınlatmaları modern aydınlatma direkleri kullanılarak yenilendi. Çalışmaları tamamlanan tüm cadde ve sokakların geceleri ışıl ışıl bir görüntüye kavuştu.

Şehir merkezlerinde yapılan çalışmaların yanı sıra köy şebekelerinde de yatırım çalışmaları tamamlandı. Yapılan planlama doğrultusunda 2016 yılı içerisinde aşağıda ki listede isimleri ile birlikte belirtilen köylerde, alçak gerilim şebekeleri yenileme çalışmaları kapsamında ekonomik ömrünü doldurmuş, can ve mal güvenliğini tehdit eden direk vb. elektrik tesisleri yenilerek açık iletkenlerin tamamı kapalı kablo olarak tesis edildi. Bunun yanı sıra artan yerleşime bağlı ihtiyaç olan bölgelerde yeni trafo postaları kurularak, bölgelerin ek enerji ihtiyaçları karşılandı.

Merkez Kabanbaşı Köyü

Şiran Balıkhisar Köyü

Merkez Örenler Köyü

Şiran Tepedam Köyü

Merkez Yağlıdere Köyü Krom Mah.

Şiran Gökçeler Köyü

Torul Büyükçit Köyü

Şiran Babacan Köyü

Torul Demirkapı Köyü

Kelkit Öğütlü Köyü

Kürtün Süme kireç deresi

Kelkit Akdağ Köyü

Kürtün Kızılot Köyü

Kelkit Güney çevirme Köyü

Kürtün Akköy Köyü

Kelkit Güzyurdu Köyü

Bu altyapı tesislerinin devamlılığının sağlanması noktasında Kurumumuza ait yeraltı elektrik hatlarının bulunduğu yerlerde kişi, kurum ya da kuruluşların izinsiz kazı yapmaması, planlama aşamasında elektrik şebekesi varlığının dikkate alınmasının can ve mal güvenliği yönünden hayati önem arz etmektedir.

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. bölge için yatırımlarına hız kesmeden devam edecek olup 2017 yılından itibaren tüm bölgede çok daha büyük bir yatırım planlanması yapılmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


 

ÇORUH EDAŞ

Gümüşhane İl Müdürlüğü

KELKİT GÜNEY ÇEVİRME

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Nisan 2023
İmsak 04:33
Güneş 06:00
Öğle 12:31
İkindi 16:04
Akşam 18:53
Yatsı 20:13