banner333

banner309

‘Belediyemizi, satan Belediye’den kazanan Belediyeye dönüştürdük’

‘Belediyemizi, satan Belediye’den kazanan Belediyeye dönüştürdük’

Gümüşhane 12.02.2019, 16:03
‘Belediyemizi, satan Belediye’den kazanan Belediyeye dönüştürdük’
banner400

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, AK Parti’nin kurulduğu 2001 yılından itibaren AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlıklarında görev alan tüm yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen birlik ve beraberlik programında konuşan Başkan Çimen, 5 yıllık Belediye Başkanlığı görev süresi boyunca yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başkan Çimen, AK Parti olarak gerek Türkiye’de gerekse Gümüşhane’de ilklere imza attıklarını ifade ederek, “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğindeki memleketimizi ve insanımızı esas alan hizmet kervanına katıldık. Allah bize Gümüşhane’de AK Parti’den ilk seçilen İl Belediye Başkanı olarak 5 yıl boyunca hizmet etmeyi nasip etti. Bundan sonraki süreçte de Rabbim bize milletimize güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Bu bizim için bir onur ve gururdur. Görev süremiz sonunda Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından tekrar Belediye Başkanlığına aday gösterdi. Bundan dolayı gururluyuz. Şehrimize hizmet etmeye Allah’ın izni ve vatandaşlarımızın desteğiyle devam edeceğiz” dedi.

ÜRETEN VE İSTİHDAM SAĞLAYAN BİR BELEDİYE VAR

Gümüşhane Belediyesi’nin hızla büyümeye devam ettiğini kaydeden Başkan Çimen, “Göreve geldiğimizde borçlu bir belediye devraldık. Kaynakları olmayan ve son kaynaklarının da satışını yaparak seçime giden bir belediye vardı. Belediyenin gelir getirici bir kaynağı yoktu. Ama biz o günleri aştık. İller Bankası’ndan kredi alarak tüm projelerimizi hayata geçirdik. Bugün borç yapımızın büyük kısmını projelerimizi gerçekleştirmek için kullanılan kamu kaynakları oluşturmaktadır. Biz boş bekleyemezdik. Halkımıza verdiğimiz sözler vardı yerine getirmek zorundaydık. Arkamıza bakarak zaman kaybetmek yerine hedeflerimize odaklandık. Hatta biz göreve geldikten sonra Belediyemizde üreten bir ekonomi oluşturduk. İstihdama katkı sağlayarak çalışan personel sayımızı artırdık. Tabii ki Belediyemizin borcu var. Üretmek demek borçlanmak demektir. Ama bu borçlar şuan yapımını tamamladığımız ve yapımına devam ettiğimizin projelerimizden bir tanesi bile borcumuzu kapatabilecek seviyededir. Göreve geldiğimizde 40 milyon olan bütçemizin 91 milyona çıkardık. Modern pazaryeri projemizde 24, yeni sanayi alanında 30 işyeri var. Ayrıca alışveriş merkezi projemizde 120 iş yeri var. Bu ve buna benzer projelerimize ait olan hiçbir iş yerini satmadık. Satmak istesek bir projemiz bile borcumuzu fazlasıyla karşılar. Ama biz daha öncelerdeki seçim dönemlerinde yapılanlar yapmadık. Bizden önce her seçim döneminde işyerleri satılarak seçime gidilirdi. Ancak biz böyle bir duruma tevessül etmedik. Gayrimenkullerimizin hepsi şuan Belediyemize ait. Hatta Belediyemizi, satan Belediye’den kazanan Belediyeye dönüştürdük. Yıllardır atıl durumda bulunan Gümüşsu fabrikasını satın alarak gerek ekonomiye gerekse istihdama katkı sağladık. Şimdi birileri çıkmış Belediyemizin borçlu olduğunu seçim propagandası haline dönüştürmeye çalışıyor. Milletimizin bu kişilere itibar etmeyeceğini biliyoruz. Onlar konuşuyor, biz yapıyoruz” ifadelerine yer verdi.  

Gümüşhane insanına hizmet etmenin kendisini için bir onur olduğunu kaydeden Başkan Çimen, “Göreve geldiğimiz 5 yıllık görev süremiz boyunca hamdolsun vermiş olduğumuz sözlerimizin hemen hemen hepsini yerine getirdik. Allah’ın izni ve vatandaşlarımızın destekleriyle önümüzdeki süreçte de durmadan, yorulmadan, gece gündüz demeden şehrimiz ve insanlarımız için çalışmaya devam edeceğiz. AK Partimizin önüne koyduğu 2023, 2053 ve 2071 hedefleri var. Ama bunlardan en önemlisi Ülkemizin ve milletimizin geleceği için 31 Mart 2019’daki yerel seçimdir. Bu seçim için hep birlikte birlik ve beraberlik içerisinde gece gündüz demeden, kapı kapı dolaşacağız. Gümüşhane'mizin her seçimde olduğu gibi yine ilk sırada yer almasını sağlayacağız. Bu seçim sadece ve sadece bir seçim değil. Bu seçim ülkemizin ve coğrafyamızın geleceğinin şekilleneceği bir seçim olacak. Kutlu yürüyüşümüzü, daha güçlü ve kararlı bir şekilde sürdüreceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (1)
Ragıp 5 yıl önce
geçen şuna şahit oldum. Şahsı eşi milletin içinde bir azarlıyor bir rezil ediyor şahış sesini bile çıkarmıyor. Nerde görülmüş böyle Bir şey! Millet hep bunları konuşuyor. Seçimin Galibi çoktan belli.
2
az bulutlu
Namaz Vakti 17 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51