banner333

banner309

Başkan Çimen’den Belediye İşçilerine Rekor Zam

Gümüşhane Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında yeniden toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeye göre işçiler yüzde 40 zam aldı.

Gümüşhane 22.01.2022, 23:30
Başkan Çimen’den Belediye İşçilerine Rekor Zam
banner400

Belediye Başkanı Ercan Çimen’in makamında yapılan imza törenine Belediye İş Sendikası Başkanı İsa Şanlıtürk, Başkan Yardımcısı Engin Ersoy ve Mali Hizmetler Müdürü Gökhan Yaşar katıldı. 

Başkan Çimen, Belediye İş Sendikası ile geçtiğimiz yıl sözleşme imzaladıklarını hatırlatarak, yeni yılda sözleşme yenilemelerine gerek olmadığı halde işçilere zam yaptıklarını kaydetti. 

İşçilerin enflasyona karşı ezilmemeleri için yeniden sözleşme imzalama kararı aldıklarını ifade eden Başkan Çimen, “İşçi kardeşlerimizle geçen yıl yapmış olduğumuz sözleşmemizin süresinin bitmemesine rağmen yeniden sözleşme imzaladık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği yolda işçi kardeşlerimizin enflasyona karşı ezilmemeleri için böyle bir karar aldık. Daha önceden yapılan bir sözleşmemiz vardı. Yeniden sözleşme bizim inisiyatifimizdeydi. Yapmak istemesek yapmayabilirdik. Ama işçi kardeşlerimizi enflasyona ezdirmek istemedik. Bundan dolayı işçilerimizin maaşlarına %40 zam yaptık” dedi.

Başkan Çimen, Belediye çalışanları olarak herkesin bir aile olduğuna işaret ederek, “Hepimiz şehrimize hizmet etmek için buradayız. Özverili çalışmalarınızdan ötürü personellerimizi kutluyorum. Bizler de onların hakkını korumak için elimizden geleni yapıyoruz. Belediyemizde çalışan her bir personelimiz bizim için çok değerli ve sizlerin gayretli çalışması bizi mutlu ediyor. Bir aile olarak dayanışma ruhu içinde birlikte hareket etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

Göreve geldikleri günden beri işçinin ve emektarın yanında olduklarının altını çizen Başkan Çimen, “İşçi kardeşlerimizin hakkını vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Belediye’mizde görevli kadrolu işçilerimizin haklarını iyileştirmek için elimizden geleni yaptık. Göreve geldiğimizde işçimizin durumu ortadaydı. Bu durumu düzeltmek için ilk olarak 2015 yılında imzaladığımız sözleşmede işçilerimizin kötü durumda olan maaşlarını Belediyemizin gücüne göre yükselttik. Her sözleşmede emeklerinin karşılığını almaları için elimizden geleni yaptık. Şimdi de işçilerimizin maaşlarını hak ettikleri seviyeye çıkardık. İşçimizin hakkı ne ise onu vermeye çalışıyoruz. Personelimizin emeği, alın teri bizim için paha biçilemez. Bunun karşılığının da hakkaniyetle ve zamanında verilmesi gerekiyor. İmzalamış olduğumuz bu sözleşmenin hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi. 

Belediye İş Sendikası Başkanı İsa Şanlıtürk de Başkan Çimen’e her zaman işçinin yanında olmasından ve maaşlarına yüzde 40 zam yapmalarından ötürü teşekkür etti. 

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:53