banner333

banner309

Başkan Çimen, 19 Eylül Gaziler Günü mesajı yayınladı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Gümüşhane 16.09.2017, 13:55 17.09.2017, 12:05
Başkan Çimen, 19 Eylül Gaziler Günü mesajı yayınladı
banner400

Başkan Çimen'den, 19 Eylül Gaziler Günü mesajı

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Çimen, aziz milletimizin, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca birlik ve beraberlik içinde tüm zorluklara göğüs gerdiğini ve gerektiğinde canını vermekten çekinmeyip, milletimizin daima büyük zaferlere ulaşarak hür ve bağımsız yaşamasını sağladığını kaydetti.

Başkan Çimen gazilerin ülkenin onur kaynağı olduğunu ifade ederek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır. Tarihin her döneminde tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymıştır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Bugün de milletimizin huzur ve güvenliğinin temini için canını ve bedenlerinin bir parçasını bu topraklara feda eden şehit ve gazilerimiz vardır. Milletimiz şehitlerini, şehitlerinin emanetlerini ve gazilerimizi daima başının üzerinde tutacaktır."

15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında milletin geçmişte olduğu gibi yine canı pahasına vatanına ve milletine sahip çıktığını kaydeden Başkan Çimen, "15 Temmuz'da aziz milletimiz, istiklal ve istikbali için hiç çekinmeden canlarını feda etmişlerdir. Allah onlardan razı olsun. Bu vatan, şehitlerin ve gazilerin bizlere emanetidir. Bizler vatanı, milleti ve bayrağı için canları pahasına savaşan, şehit ve gazilerimizin aziz emanetlerine sonsuza kadar sahip çıkacağız. Bu duygularla Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'e 'Gazilik' unvanı ile 'Mareşal' Rütbesinin verilişinin yıl dönümünü ve '19 Eylül Gaziler Günü'nü kutluyor, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Temmuz 2024
İmsak 03:05
Güneş 04:57
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 19:59
Yatsı 21:43