banner333

banner309

Bakan Koca: Gümüşhane'de İki Haftadır Yeni Vaka Görülmedi

Bilim Kurulu Toplantısının ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gümüşhane'de son iki haftadır hiç yeni koronavirüs vakası görülmediğini açıkladı.

Gümüşhane 02.07.2020, 11:15
Bakan Koca: Gümüşhane'de İki Haftadır Yeni Vaka Görülmedi
banner400

Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gümüşhane’de iki haftadır hiç yeni koronavirüs vakası görülmediğini açıkladı.

Her hafta Çarşamba günü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığından gerçekleştirilen Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı dün akşam gerçekleştirildi. Covid-19 salgınında gelinen son noktanın değerlendirildiği toplantının ardından Bakan Koca, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Salgına karşı verilen mücadelenin ortak iyilik için verilen mücadele olduğunu belirten Bakan Koca, salgının insanlık için ciddiyetini koruduğuna işaret etti. 

Önceki haftalarda yaptığı açıklamada koronavirüs nedeniyle ölüm oranının en fazla olduğu şehrin Gümüşhane olduğunu açıklayan Bakan Koca bu kez de yaptığı açıklamada nüfusa oranla vaka sayılarının en düşük olduğu 5 ilden birisinin Gümüşhane olduğunu açıkladı.

Bakan Koca, “Ülkemizdeki vaka sayısı 199 bin 906’dır. Vakaların yüzde 53.74’ü İstanbul’da; son bir hafta içinde İstanbul’daki vakaların tüm vakalara oranı yüzde 51.16’dır. Son iki hafta içinde Ankara, Gaziantep, Bursa, Konya ve Diyarbakır’da günlük vaka sayılarında dikkat çekici artış olmuştur. Nüfusa kıyasla vaka sayılarının en düşük olduğu 5 il ise Gümüşhane, Tunceli, Kars, Burdur ve Bartın. Tekirdağ, Balıkesir, Samsun, Kırşehir ve Düzce ise iki haftada vaka sayılarını istikrarlı bir şekilde azaltarak örnek olmuşlardır. Gümüşhane’de ise iki haftadır hiç vaka görülmemiştir. Verdiğim bilgileri tüm şehirlerimiz kapsayacak şekilde, ayrıntılarıyla yarından itibaren bakanlığımızın web sitesinde bulabilirsiniz” dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:53