banner333

banner309

Bağlarbaşı mahallesindeki çözümsüzlüğün amacı nedir?

Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Gümüşhane Şube Başkanı Murat Akçay, Bağlarbaşı Mahallesinde bölünmüş yoldaki çit uygulamasının hem esnafı hem vatandaşları mağdur ettiğini, bu durumun bölge halkını cezalandıran bir uygulama olduğunu söyledi.

Gümüşhane 19.10.2018, 15:17 19.10.2018, 14:34
Bağlarbaşı mahallesindeki çözümsüzlüğün amacı nedir?
banner400

Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Gümüşhane Şube Başkanı Murat Akçay, Bağlarbaşı Mahallesinde bölünmüş yoldaki çit uygulamasının hem esnafı hem vatandaşları mağdur ettiğini, bu durumun bölge halkını cezalandıran bir uygulama olduğunu söyledi.

Yaptığı açıklamada Karayolları 10. Bölge Müdürlüğünün ve şube şefliğinin Bağlarbaşı mahallesinde yaptığı olduğu hatalı uygulamanın hatalı olduğu defalarca dile getirilmesine rağmen hatalı uygulamanın ısrarla devam ettirildiğini dile getiren Akçay, “Bu hatalı uygulama neticesinde bölge de ki esnafımız ve yöre insanimiz mağdur edilmekte olup tüm uyarılara rağmen kara yolları kurumunca hatalı uygulama ısrarla sürdürülmeye çalışılmaktadır. Burada amaç soruna çözüm üretmek midir yoksa sorunu daha da çözümsüz hale getirmek midir? Sorun bellidir çözüm için profesör olmaya gerek yoktur. Ve çözüm çok basittir. Hemen yakın ilimiz olan komşu Trabzon’da benzer sorunlar basit bir uygulamayla çözülmüş olup insanların mağduriyeti giderilmiştir. Çözüm bir karayolu uygulaması olan manuel sistem elle kullanılan sinyalizasyon sistemidir. Sorunu çözecek esnaf ve yöre insanini rahatlatacak ve memnun edebilecek çok basit bir uygulamadır” diye konuştu.

Bu bölgede yapılan yolu tamamen ikiye bölen çit uygulamasının kesinlikle hatalı bir uygulama olduğunu ifade eden Akçay, çözüm yerine bölge esnafını ve insanını cezalandıran bir uygulama durumunda olduğunu kaydetti.

Karayolları ilgililerinin en kısa zamanda uyguladıkları bu sistemi gözden geçirerek uygulamayı bölge insanın menfaati doğrultusunda iyileştirilerek esnafın ve bölge insanın mağduriyetini gidermesi gerektiğinin altını çizen Akçay, “GÜSİAD olarak söz konusu durumu ilgili mercilerde dile getireceğimizi, hatalı çalışmanın son bulması için sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtmek istiyoruz” dedi.

Gümüşhane’de ticaret yapmanın, yatırım yapmanın ve yaptığınız yatırımı sürdürülebilir kılabilmenin çok büyük meşakkat isteyen, büyük zorluklarla mücadele etmeyi gerektiren, olağanüstü gayret isteyen, diğer firmalarla rekabet ederken işini gücünü bir yana bırakan bürokrasinin anlamsız ve çözümden uzak, günü birlik, günü kurtaran anlamsız uygulamaları ile de uğraşmayı göze almayı gerektiren bir durum olduğunu kaydeden Akçay, “Bürokrasinin bu hatalı kısır uygulamaları ilimizde iş yapan, yapmaya çalışan iş insanlarımızın çeşitli sebep ve bahanelerle önlerine engel koymayı kendilerine görev edinmiş gibi tavır almaları sorunları çözmekten ziyade sorunları iyice çözümsüz kılmaktadır. Bu durum anlaşılır gibi değildir. Günü birlik uygulamalarla sorunlara çözüm üretmeye çalışmak mümkün değildir. Bu durum çözümsüzlüğü daha da artırır” şeklinde konuştu.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 07 Haziran 2023
İmsak 02:49
Güneş 04:45
Öğle 12:26
İkindi 16:24
Akşam 19:57
Yatsı 21:44