banner333

banner309

“Bağımlılıklarla mücadele için bir nedenimiz var”

“Yeşilaycı olmak için bir nedenim var” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 98. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Gümüşhane’de de kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapılacak.

Gümüşhane 01.03.2018, 08:00
“Bağımlılıklarla mücadele için bir nedenimiz var”
banner400

Yeşilaycı olmak için bir nedenim var” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 98. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Gümüşhane’de de kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapılacak.

Yeşilay Haftası, bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek üzere 1-7 Mart tarihleri arasında “Bir Nedenim Var” konseptiyle çeşitli etkinlikler ve toplantılarla kutlanacak.

Yeşilay Gümüşhane Şubesi’nin İl Erkanını ziyareti ile start alacak olan haftada saha aktivitelerinden seminerlere kadar herkesin katılabileceği etkinlikler düzenlenecek.

Yeşilay’ın, bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza attığını belirten Yeşilay Gümüşhane Şube Başkanı Selman Eroğlu, “Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Gümüşhane’de de çeşitli faaliyetler gerçekleştireceğiz. Yeşilay 98 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor, toplumu ayırt etmeden önleyici, koruyucu hizmetlerini her yere ve herkese ulaştırmaya çalışıyor. Bizler de ilimizde okullar başta olmak üzere, halk eğitim merkezlerinde, gençlik ve kültür merkezlerinde yerel yönetimlerin desteğiyle önleme, bilgilendirme çalışmalarını yapıyoruz, etkinliklerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yıl da Yeşilaycı olmak için, bağımlılıklardan uzak durmak için, sağlıklı yaşamak için bir nedenim var” diyerek kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz dedi. Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Yeşilay Haftası’nda çeşitli etkinlikler yapacaklarını söyleyen Şube Başkanı Eroğlu açıklamasına şu şekilde devam etti: Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için her yerde zararlı alışkanlıklarla mücadelemize devam edeceğiz.”


Eroğlu, hafta boyunca düzenlenecek etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi:

“Yeşilay Haftasının ilk günü olan 01 Mart Perşembe günü “İl Erkanı Ziyareti” ile Yeşilay Haftasına start verilecektir.

02 Mart Cuma günü saat 15.00’de Belediye önü Fatih Parkından başlayarak Atatürk Caddesi boyunca devam edilecek ve PTT karşısından dönülerek 15 Temmuz Zafer Meydanında son bulacak “Sağlık Yürüyüşü”, akabinde Basın açıklaması ve stant faaliyetleri yapılacaktır.

03 Mart Cumartesi günü saat 10.00’da Genç Yeşilay Kulübü üyelerinin katılımıyla “Karaca Mağarası” gezisi ve saat 14.00’da Merkez Yenişehir Stadyumunda Atletizm sporcularının katılımı ile “Sağlık Koşusu” yapılacaktır.

04 Mart Pazar günü tüm halkımızın katılımıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (Aydın Doğan Spor Tesisi) önünden saat 10.30’da başlayacak ve Sema Doğan Parkında son bulacak olan “Bisiklet Faaliyeti” yapılacaktır. Bisiklet faaliyetine katılan katılımcılara çekilişle bisikletler hediye edilecektir. Akabinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda saat 12.00’de yüzme sporcularının katılımı ile “Yüzme Yarışması”yapılacaktır.

05 Mart Pazartesi günü Gazipaşa Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin katılımı ile Karaer Mah. Ziya Gökalp Cad. Lale Sokakta bulunan Sağlık Müdürlüğü duvarına “Yeşilin Her Tonu” adlı yağlı boya resim etkinliği yapılacaktır.

06 Mart Salı günü Kurum ve Okul ziyaretleri yapılacak ve 07 Mart Çarşamba günü Üniversite öğrencilerine yönelik Gümüşhane Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda kısa Yeşilay Tanıtım filminin ardından “Bırakmak İstiyorum” isimli film gösterimi yapılarak Yeşilay Haftası etkinliklerimiz son bulacaktır.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50