banner333

banner309

Atatürk Parkı Yenileniyor

Şehir merkezinde yer alan Atatürk Parkı’nı Gümüşhane Belediye Başkanlığı yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Gümüşhane 26.02.2021, 17:30
Atatürk Parkı Yenileniyor
banner400

Şehir merkezinde yer alan Atatürk Parkı’nı Gümüşhane Belediye Başkanlığı yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Atatürk Parkı’nı daha modern bir hale getireceklerini kaydeden Belediye Başkanı Ercan Çimen, “Şehir merkezimizde vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı Atatürk Parkımızı daha işlevsel hale getirecek ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Atatürk Parkı’nın halen mevcut konumuyla vatandaşların ihtiyacına cevap veremediğini ifade eden Başkan Çimen, “Atatürk Parkımızda tümünde yenileme çalışması başlattık. Parkımızın mevcut durumu vatandaşlarımızın ihtiyacına çok fazla karşılık veremiyor. Burayı daha işlevsel ve modern bir hale getireceğiz. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. İnşallah kısa süre sonra parkımızı vatandaşlarımızın tekrar hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Atatürk Parkı’na uzun zamandır bakım yapılmadığını kaydeden Başkan Çimen, “Parkımızda yaklaşık olarak 3 bin 500 metrekarelik bir alanda düzenleme yapıyoruz. Bu parkımızın yaz aylarında vatandaşlarımızca yoğun olarak kullanılıyor ancak kış aylarında ise kullanılmıyordu.

Parkımızı hem yaz hem de kış aylarında daha kullanışlı hale getireceğiz. Buradaki kamelyaları ve diğer kullanılmayan alanları kaldırdık. Bazı ağaçlarımız kurumuştu onları da aldık ve yerlerinde yenilerini dikeceğiz. Biz her projemizde peyzaja önem vermek veriyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalar bunun bir göstergesidir. Buradaki çalışmalarımız tamamlandığında vatandaşlarımız çok daha güzel bir ortama sahip olacaklar” diye konuştu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Temmuz 2024
İmsak 03:02
Güneş 04:55
Öğle 12:33
İkindi 16:30
Akşam 20:00
Yatsı 21:45