banner333

banner309

ArzularKabaköy Belediyesinden tarım ve hayvancılığa destek

Gümüşhane’nin merkeze bağlı ArzularKabaköy Beldesinde ekilen 200 dönümlük tarım arazisi ve 700 küçükbaş hayvan mandırası ile üretim yapan vatandaşlara her yıl olduğu gibi bu yılda Belediye Başkanlığı tarafından organik gübre, mazot ve tohum desteği verildi.

Gümüşhane 21.06.2023, 08:54
ArzularKabaköy Belediyesinden tarım ve hayvancılığa destek
banner400

Destek kapsamında mandırada hayvanların kış ihtiyaçları karşılaşmak adına dışarıdan yem ve ot alımı yapmak yerine Belediye’nin desteği ile arazi ekimi yapılarak hayvanların yem ihtiyacı daha az maliyet ve üretim ile karşılandı.

Belediye desteği ile çevre köylerden kamyonlar ve iş makineleriyle organik gübreyi vatandaşların bahçesine taşıyarak hem ekonomik destek hem de ekilmedik tarım arazı bırakmamak adına çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış, “Beldemizde tarım faaliyetleri yüzde 30-40 bandından yüzde 80-90’lara ulaşması bizi ziyadesi ile memnun ediyor ve yaptığımız çalışmaların üretim anlamında karşılığını hemşehrilerimizin memnuniyeti ile almış oluyoruz. Nitekim yaptığımız ve geleneksel hale getirdiğimiz gübre, mazot ve tohum desteği ile beldemizi üretim anlamında hep bir adım daha ileriyi taşıma gayesindeyiz. Üretim faaliyetlerini beldemizde ve şehrimizde bir adım daha ileriye taşımak ve teşvik etmek adına siz değerli vatandaşlarımıza desteğimiz devam edecektir. Göreve geldiğimiz günden itibaren Üretken Belediyecilik anlayışını benimseyen Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli Bey’in açtığı yolda halkımıza karşı olan sorumluluklarımızı ve görevimizi yerine getirmeye çalıştık. Bundan sonraki süreçte beldemizde üretim yapmak isteyen vatandaşlarımıza, kurumlara ve yatırımcılarımıza yönelik teşvik ve desteklerimiz sürecektir. Hep birlikte Arzularkabaköy için çalışıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 25 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:29
Akşam 20:04
Yatsı 21:53