banner333

banner309

Ali Günday mezarı başında anıldı

Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu Başkanı iken Gümüşhane'deki bürosunda uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Avukat Ali Günday, ölümünün 28. yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Gümüşhane 25.07.2023, 17:21 26.07.2023, 19:13
Ali Günday mezarı başında anıldı
banner400

Gümüşhane-Bayburt Bölge Barosu Başkanı iken Gümüşhane'deki bürosunda uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Avukat Ali Günday, ölümünün 28. yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Ali Günday'ın Boyluca köyündeki mezarı başında gerçekleştirilen anma törenine annesi Nazmiya Günday, eşi Türkan Günday, kardeşi Ekrem Günday ve Gümüşhane Baro Başkanı Av. Metin Aslan ile Gümüşhane Barosu'na kayıtlı avukatlar katıldı. Törende, Ali Günday'ın mezarına çiçek bırakılarak Yasin-i Şerif okundu.

Burada konuşan Gümüşhane Baro Başkanı Av. Metin Aslan, “Maalesef bundan 28 yıl önce karanlık güçlerin tetiklemesiyle kirli ellerle başkanımız katledildi ve bizden ayrıldı. 28 yıldır bu kabir ziyareti Baro’muz tarafından gerçekleştiriliyor. Bu sene de gelip kabri başında rahmetli başkanımızı ziyaret edip Yasin-i Şerif okuduk. Bu vesile ile hem başkanımıza Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz” dedi.

“25 Temmuz abimin vurulduğu değil, adaletin ve hukukun ortadan kaldırılmak istendiği gün”

Abisinin vurulduğu günü hatırladığını söyleyen Ali Günday’ın kardeşi Ekrem Günday, “Abim aramızdan ayrıldığında henüz 14 yaşındaydım. Abim olarak bir baba bir amca gibi davrandı bana. Vefatının üzerinden 28 yıl geçmiş olmasına rağmen hala aramızdaki diyalogları, ilişkileri hala hatırlıyorum. Abimin katledildiği gün biz annemle birlikte köyde tarlamızda çalışıyorduk. Küçük olduğum için ilk önce annemin koşarak yanıma geldiğini gördüm ağlayarak bana abini vurdular demişti. Benim için 25 Temmuz abimin vurulduğu tarih değil adaletin ve hukukun ortadan kaldırılmak istendiği bir tarih. Benim için abim 25 Temmuz’da vefat etmedi. İnsan unutulunca ölür biz onu 28 yıldır unutmadık” diye konuştu.

Ali Günday'ın eşi Türkan Günday da 28 yıldır yaşadığı acıya ortak olan Gümüşhane Barosu üyesi avukatlara ve vatandaşlara teşekkür etti.

Haberin Kaynağı: Uğur AYDIN

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 28 Mayıs 2024
İmsak 02:57
Güneş 04:49
Öğle 12:24
İkindi 16:21
Akşam 19:50
Yatsı 21:33