banner333

banner309

Aktaş'dan, 29 Ekim Mesajı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün "En Büyük Eserim" diyerek millete emanet ettiği eşsiz bir armağan olan "Cumhuriyetimizin İlanının 90. Yılı" dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Gümüşhane 28.10.2013, 09:17 30.10.2013, 08:01
Aktaş'dan, 29 Ekim Mesajı
banner400

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün En Büyük Eserim diye millete emanet ettiği Cumhuriyetimizin İlanının 90. Yılını birlikte kutluyoruz. Her 29 Ekim’de kutladığımız, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşama irademizin ve milletçe geleceğe güvenle bakabilmemizin bayramı olan Cumhuriyet’i kutluyoruz.

Ki o Cumhuriyetin ilanı Türk Milletinin şanlı tarihimizdeki en önemli dönüm noktalarından bir tanesidir. Cumhuriyet, bizler için sadece bir yönetim şekli dışında, aynı zamanda şerefli tarihimizin de en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Cumhuriyet, milletimizin çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığının göstergesidir. Cumhuriyetimizin ilanıyla birlikte ülkemiz kalkınma, ilerleme, modernleşme yolunda çok önemli adımlar atmış ve nitekim çağdaş dünyanın saygın bir üyesi haline gelmiştir. İnanıyorum ki; bundan sonra da Cumhuriyetimizin hedefleri doğrultusunda çok daha büyük mesafeler kat edeceğiz ve çok daha büyük başarılarla Cumhuriyetimizi taçlandıracağız.

Mukaddes vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin taçlanarak cumhuriyetimizin kurulduğu bu anlamlı günün yıldönümünde, Cumhuriyetimizi bize armağan eden başta büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için can veren tüm aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyetimizin 90. yılını en içten dileklerimle kutluyor, saygılar sunuyorum.

 

Hızır AKTAŞ
Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:48