banner333

banner309

Türkiye’nin en itibarlı ödülü Gümüşhane Üniversitesi’ne

Türkiye’de halkla ilişkiler alanındaki en değerli ve itibarlı ödül olan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) 18’inci Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödüllerinde Gümüşhane Üniversitesi ‘Genç İletişimciler’ kategorisinde ödüle layık görüldü

Gümüşhane Üniversitesi 25.04.2019, 08:49
Türkiye’nin en itibarlı ödülü Gümüşhane Üniversitesi’ne
banner400

Türkiye’de halkla ilişkiler alanındaki en değerli ve itibarlı ödül olan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) 18’inci Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödüllerinde Gümüşhane Üniversitesi ‘Genç İletişimciler’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

Proje koordinatörlüğünü İletişim Fakültesi Medya Merkezi Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Kaan Gez’in yaptığı İletişim Fakültesi öğrencileri gerçekleştirdikleri proje çalışması ile 160’ın üzerinde proje arasından seçilerek büyük bir başarıya imza attı.

İletişim Fakültesinin daha önce haber, radyo, belgesel gibi alanlarda birçok kez ödül kazandığını fakat halkla ilişkiler alanında daha önce ödül kazanmadığını hatırlatan Proje Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Kaan Gez, “Ödülün 11 yıllık fakülte tarihinde halkla ilişkiler alanında alınan ilk ödül olmasından dolayı öğrencilerim adına çok mutlu ve gururluyum. Ayrıca bu ödülün halkla ilişkiler alanındaki en değerli ve itibarlı ödül olması ve projemizin çok sayıdaki proje arasından seçilmesi de yine bizler için ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağı oldu. Bu ödülün halkla ilişkiler bölümümüz için mihenk taşı olacağına inanıyorum. Öğrencilerimiz bu ödülle kendilerinden sonra gelecek olan arkadaşlarına da kapı açmış oldular. Bu ödül, TRT Geleceğin İletişimcileri ve TGC ve Aydın Doğan Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenen 30. Genç İletişimciler Yarışmalarına hazırlanan öğrencilerimize de motive edici bir güç oldu. Kendilerine güven ve inanç aşıladı” dedi.

İletişim Fakültesi’nden gelen ödül haberi ile çok gururlandığını dile getiren Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise “İletişim Fakültemiz, göreve geldiğimiz ilk günden beri yüzümüzü güldürmeye devam ediyor. Adı geçen ödül, sektörde alanında verilen en kıymetli ödüllerden birisi. Bizim gibi genç bir üniversitenin öğrencilerinin bu ödüle layık görülmeleri pek çok anlamı birden içeriyor. Başvuru yapılan projelerin neredeyse yarısının değerlendirmeye alındığı komisyonda, İletişim Fakültesi öğrencilerimizin gerçekleştirdiği projenin ödülle taçlandırılması, bizleri fazlasıyla onore etti. Öğrencilerimizin başvuru yaptıkları hemen her alanda ödülle dönmeleri, bizleri çok gururlandırıyor. Öğrencilerimizin motivasyonlarını her daim güçlü tutan, her zaman onların yanında olup, onlara destek olan tüm akademik kadromuza destekleri için teşekkür ediyorum. Ödül kazanan tüm öğrencilerimizi de hem başarılarından dolayı hem de bize bu gururu ve onuru yaşattıkları için canı gönülden tebrik ediyorum. Bu tür ödüllerin katlanarak, devam etmesini diliyorum” diye konuştu.

İletişim sektöründe 47’inci yılını kutlayan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) bu yıl 18’ncisi gerçekleşecek Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ni 21 ana ve 27 alt kategoride dağıtacak. Projeleri değerlendiren Altın Pusula Seçici Kurul Üyeleri iş dünyası, akademisyen, STK, medya, iletişim, kamu ve internet camiasının önemli temsilcilerinden oluşturuldu. Bu yıl 18’nci kez düzenlenen ödül töreninde halkla ilişkiler profesyonellerinin yanı sıra iş ve siyaset dünyasının önemli simaları, seçici kurul üyeleri, medya, akademisyenler ve genç iletişimciler bir araya gelecek. Ödül töreni İstanbul’da 29 Nisan Pazartesi akşamı, Zorlu PSM Sky Lounge’da gerçekleştirilecek. 
 

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Nisan 2024
İmsak 04:08
Güneş 05:38
Öğle 12:27
İkindi 16:09
Akşam 19:07
Yatsı 20:31