banner333

banner309

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yeni Binasında Öğrencilerini Bekliyor

Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2020-2021 eğitim-öğretim yılında yeni hizmet binasında öğrencilerini bekliyor.

Gümüşhane Üniversitesi 13.08.2020, 18:12
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yeni Binasında Öğrencilerini Bekliyor
banner400

Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2020-2021 eğitim-öğretim yılında yeni hizmet binasında öğrencilerini bekliyor. 

Tıbbı Hizmetler ve Teknikler bölümüne bağlı Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, İlk ve Acil Yardım ile Diyaliz Programları, Sağlık Bakım Hizmetleri bölümüne bağlı Yaşlı Bakım Programı, Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri bölümüne bağlı Çocuk Gelişimi Programı ve Terapi ve Rehabilitasyon bölümüne bağlı Fizyoterapi Programları örgün ve ikinci öğretim olarak hizmet vermekte. Söz konusu bölümlerde ise toplamda 997 öğrenci ile eğitimler devam ediyor.

MYO’da 2020 yılı sonu itibariyle 1 adet Doçent, 2 adet Dr. Öğr. Üyesi, 16 adet Öğretim Görevlisi ile yeni dönemde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürecek.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun yeni hizmet binasının hayırlı olması dileklerinde bulunan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, yeni eğitim-öğretim yılı için şunları söyledi: “Üniversitemizde bulunan Sağlık Bilimleri Fakültesi binasının yanına yaptığımız yeni bina ile birlikte Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz, öğrencilerine fakültemizle entegre bir halde daha kaliteli ve donanımlı bir eğitim verme gayreti içerisinde olacaktır. Yeni faaliyete geçen hizmet binamızda öğrencilerimizin daha verimli olabilmeleri ve kendilerine sağlayacakları faydayı artırabilmek adına öğrenim gördükleri programlar kapsamında uygulama yapabilecekleri 2 adet aktif 3 adet ise çalışmaları devam eden laboratuvarımız bulunmaktadır. Laboratuvarlarımızda alanında yetkin personeller ile öğrencilerimize çeşitli uygulama eğitimi yapma olanakları sunulmakta, bu sayede mezun olduktan sonraki süreçlerde iş hayatlarına daha kolay adapte olabilmeleri sağlanmaktadır. Ulusal ve uluslararası düzeyde diğer eğitim kurumları ile iş birliği içinde olan, değişim ve yeniliklere açık, her biriminde kaliteyi ilke edinmiş alanında, yeterli bilgi ve donanıma sahip tercih edilen mezunlar yetiştirme vizyonu edinmiş Meslek Yüksekokulumuzu tercih edecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Doç. Dr. Selçuk Alemdağ başta olmak üzere tüm akademik ve idari personelimize de emek ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Mayıs 2024
İmsak 03:02
Güneş 04:51
Öğle 12:24
İkindi 16:20
Akşam 19:47
Yatsı 21:28