banner333

banner309

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Güz Dönemi İçin Öğrenci Alımlarına Başlıyor

Gümüşhane Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı Güz yarıyılı için öğrenci kontenjanlarının 10 Temmuz'da ilan edileceğini ve başvuruların 17-24 Temmuz tarihleri arasında çevrim içi ortamda kabul edileceğini duyurdu.

Gümüşhane Üniversitesi 11.07.2023, 09:05
Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Güz Dönemi İçin Öğrenci Alımlarına Başlıyor
banner400

Gümüşhane Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı Güz yarıyılı için öğrenci kontenjanlarının 10 Temmuz'da ilan edileceğini ve başvuruların 17-24 Temmuz tarihleri arasında çevrim içi ortamda kabul edileceğini duyurdu. Lisansüstü programlara yapılan başvuruların Enstitü Yönetim Kurulu tarafından değerlendirileceği ve başvuru sonuçlarının 2 Ağustos'ta ilan edileceği belirtildi.

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Serhat Dağ, lisansüstü eğitiminin önemini vurgulayarak, bu sürecin entelektüel düşünme, sorgulama ve araştırma becerilerinin kazanıldığı bir süreç olduğunu söyledi. Dağ, eğitim sürecinde yer alan bireyin özgün araştırma sorularına sahip olması, çözüm bekleyen sorunlara farkındalıkla yaklaşması, yeniliklere açık olması ve üretkenliği benimsemesiyle topluma ve çevreye fayda sağlayacağını vurguladı.

Doç. Dr. Dağ, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nün bilimsel yöntemler temelinde düşünebilen ve üretebilen, araştırma ve sorun çözme becerisine sahip nitelikli insanlar ve akademisyenler yetiştirmeyi hedeflediğini belirtti. Enstitü, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı Güz döneminde 35 Anabilim Dalı’nda toplamda 1297 kontenjanla öğrenci alımı yapacak. Bu kontenjan içinde 82’si doktora, 705’i tezli yüksek lisans ve 510’u tezsiz yüksek lisans programına ait kontenjanlar yer alıyor. Dağ, Enstitünün temel hedefinin bilime ve ülkenin gelişmesine katkıda bulunmak olduğunu söyleyerek tüm adayları başvuru yapmaya davet etti ve Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e destek ve katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Üniversiteminiz ve Enstitümüzün benimsediği hedefler ve ilkeler doğrultusunda Gümüşhane Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nün eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürdüğünü belirten Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek; “Gümüşhane Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde 35 anabilim dalında 34 tezli yüksek lisans, 4 tezsiz yüksek lisans ve 15 doktora programında toplam 2196 öğrencimiz kayıtlı olarak lisansüstü eğitimine devam etmektedir. Enstitü Müdürlüğümüze bağlı olarak 230 öğretim üyesi tarafından öğrencilerimizin lisansüstü eğitim öğretim faaliyetleri büyük bir özveri ile sürdürülmektedir. Özellikle doktora programlarından mezun edilen öğrenci sayısının her geçen dönem artması önümüzdeki süreçlerde kendi öğretim üyesini yetiştiren bir üniversite olmamız yolunda bizlere gelişimimiz adına ümit vermektedir. Tüm gayretlerimiz lisansüstü eğitimde hem niteliği hem de niceliği artırmaya yöneliktir. Bu vesileyle Enstitümüzün gelişiminde başarılı çalışmaları, gayret ve emeklerinden dolayı başta Enstitü Müdürümüz Doç. Dr. Serhat Dağ olmak üzere tüm enstitü personeline teşekkür ediyor, yeni dönem başvurularının ilimiz, Gümüşhane Üniversitesi ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:45
Öğle 12:29
İkindi 16:28
Akşam 20:03
Yatsı 21:52