banner333

banner309

‘Kur’an’ın Anlaşılmasında Sünnetin Önemi’ konferansı

Gümüşhane Üniversitesinde İlahiyat Fakültesi tarafından ‘Kur’an’ın Anlaşılmasında Sünnetin Önemi’ adlı konferans düzenlendi. 

Gümüşhane Üniversitesi 09.12.2018, 13:07
‘Kur’an’ın Anlaşılmasında Sünnetin Önemi’ konferansı
banner400

Gümüşhane Üniversitesinde İlahiyat Fakültesi tarafından ‘Kur’an’ın Anlaşılmasında Sünnetin Önemi’ adlı konferans düzenlendi. 

İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen konferansa konuşmacı olarak Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Çeker katıldı.

Konuşmasında “Sünneti reddetmek, günümüzde körüklenen büyük bir fitnedir” tespitinde bulunan Çeker, “Bu yolla İslam dininin tahrif edilmesi hedefleniyor. Sünnet düşmanlığı, İslam'ı tahrif etmenin en önemli merhalesidir. Dini tahrif konusunda cin ve insan şeytanları geçmişten bugüne sürekli bir çaba içinde. Üç büyük kitabı ve sahifeleri bozan insanoğlu Kur’an’ı da bozmayı düşünmemiş midir? Tabii ki bunu da düşünmüşlerdir. Kur’an’ı tahrif çalışmaları 3 aşamada karşımıza çıkıyor. Birinci aşamada Peygamberimize inmeden önce cin şeytanları ayetleri çalmak için uğraşmışlardır. İkinci aşama peygamberimiz hayatta iken olmuş ama bu çalışmalar başarılı olamamıştır. Üçüncü aşama Peygamberimizden sonraki aşamadır. İşte bu aşamada önce cin şeytanları çalışıyordu şimdi cin şeytanlarının desteğinde insan şeytanları devreye girmiştir. Ama bu fitneciler, Kur’an’ın lafzını bozacaklarından ümitlerini kesmişlerdir. Çünkü Kur’an bütün kitapları yok etseniz bile ezberlerde var. Ezberden oturur yeniden yazılır. Kur’an'ın lafzını bozamadılar fakat şimdi manasını bozmak için uğraşıyorlar. Ve bunu başarabilmek için sünneti devreden çıkarmaya uğraşıyorlar. İslam dinini tahrif konusunda yürütülen çalışmaların aşamaları, alim ve mezhep düşmanlığı, sünnet düşmanlığı, Kur'an düşmanlığıdır. Sünnete karşı çıkışlar dini bozma amacı taşımaktadır" dedi.

Konferansın ardından Prof. Dr. Orhan Çeker'e İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Kuzudişli tarafından pestil-köme hediye edildi. 

Konferans çıkışında Prof. Dr. Orhan Çeker, kendi yazdığı ve günlük hayatta karşılaştığımız 724 sorunun cevabının yer aldığı “Fetvalarım” isimli kitabını imzalayıp öğrencilere verdi.
 

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51