banner333

banner309

Kocaoğlu Veda Etti

Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı iken görev süresi uzatılmayan Prof.Dr. Bünyamin Kocaoğlu, düzenlediği basın toplantısıyla veda ederek şehirden ayrıldı.

Gümüşhane Üniversitesi 25.01.2018, 09:00 25.01.2018, 21:26
Kocaoğlu Veda Etti
banner400

Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı iken görev süresi uzatılmayan Prof.Dr. Bünyamin Kocaoğlu, düzenlediği basın toplantısıyla veda ederek şehirden ayrıldı.

Ramada Gümüşhane otelinde kahvaltılı basın toplantısı düzenleyerek 1 yıllık görev süresinde yaptığı çalışmalardan ve ayrılış sürecinden bahseden Kocaoğlu, karlı bir günde geldiği Gümüşhane’den yine karlı bir günde gittiğini hatırlattı.

Bir gece karanlığında çıkıp gitmek istemediği için toplantıyı düzenlediğini ifade eden Kocaoğlu, asli kadrosunun 19 Mayıs Üniversitesinde olduğunu, Gümüşhane’de bir yıllık görev süresinin ardından bu sürenin yeniden uzatılmaması konusunda takdirin Rektör Halil İbrahim Zeybek’te olduğunu belirterek bu karara saygı duyduklarını söyledi.

Yakın dönem siyasi tarih profesörü olduğunu ve görev yaptığı yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerde her zaman devlet ve devlet menfaatlerini ön planda tuttuğunu kaydeden Kocaoğlu, istifasını bu sabah itibariyle verdiğini, Gümüşhane’nin kendisinde ayrı bir aidiyeti olduğunu ifade etti.

Polis Akademisi dekanı Prof.Dr. Osman Köse’nin vesilesiyle daha önce birçok kez Gümüşhane’ye geldiğini hatırlatan Kocaoğlu, geçtiğimiz yıl Rektör Halil İbrahim Zeybek’in atanmasının ardından büyük bir heyecanla Gümüşhane’ye geldiğini, hayalleri olduğunu ifade ederek, “Hizmet ettiğimi, projeler yaptığıma inanıyorum” dedi ve idari çalışmaların yanında akademisyen olarak öğrencilerine de katkı sağladığını söyledi.

Asli kadrosunun 19 Mayıs Üniversitesi Tarih bölümünde olduğunu ve Rektör Zeybek’in teklifi ve YÖK’ün onayıyla Gümüşhane Üniversitesine 40/b maddesi uyarınca görevlendirildiğini ifade eden Kocaoğlu, yeniden görevlendirilmemesine sebep olarak gösterilen “çalışmadığı” iddialarına da “Bir yıllık sürede 10’dan fazla Ankara’ya gittim. Girne Amerikan Üniversitesi ile her alanda işbirliği konusunda ciddi adımlar attık. 1.Uluslararası Gümüşhane Sempozyumunu bizzat tertip ettik. Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi için dosyaları hazırladım” örnekleriyle cevap verdi.

Üniversitede kurumsallaşma konusunda itiraz ettiği konular olduğunu, hiyerarşiye uymayan işler yürütüldüğünü belirten Kocaoğlu, “Gümüşhane’den böyle gitmek istemezdim” diyerek “Rektör beyin takdiridir saygı duyuyorum. Başarılar diliyorum. Gümüşhane ve Gümüşhane Üniversitesi kazansın diyoruz. Liderler bulundukları makamdan güç almamalı, güçlerini oraya vermeli. Gümüşhane ve Gümüşhane Üniversitesi benim kalbimde özel olarak yaşayacaktır” ifadelerini kullandı.

Kocaoğlu daha sonra gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. 

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 14 Nisan 2024
İmsak 04:08
Güneş 05:38
Öğle 12:27
İkindi 16:09
Akşam 19:07
Yatsı 20:31