banner333

banner309

Gümüşhane Üniveristesi Rektörümüz ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı

‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ olması dolayısıyla Gümüşhane Üniveristesi Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, bir kutlama mesajı yayımladı.

Gümüşhane Üniversitesi 09.01.2020, 18:35 09.01.2020, 18:40
Gümüşhane Üniveristesi Rektörümüz ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı
banner400

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ olması dolayısıyla Gümüşhane Üniveristesi Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, bir kutlama mesajı yayımladı. Rektör mesajında şunları dile getirdi:

Zor şartlarda görevlerini yapan, düşünceleri ve yorumları ile toplumu bilgilendiren, demokrasinin güçlenmesine her zaman katkıda bulunan tarafsız ve özgür basının 59’uncu yıldönümü kutlu olsun. Gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak amacıyla 1961 yılından bu yana her yıl ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kutlanmaktadır. Toplumun gelişimi ve kalkınma süreci, basın çalışanlarının desteği ile daha hızlı olmaktadır. Kamuoyunu basın meslek ilkeleri çerçevesinde doğru, dürüst ve tarafsız bir şekilde bilgilendiren gazeteciler, yaşamın vazgeçilmez unsurları arasına girmiştir. Ülkemizin ve Gümüşhane’mizin sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yetkililere ve kamuoyuna aktaran, sorunların çözümünde önerileriyle toplumumuzun daha sağlıklı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olan, mesleğinin gerektirdiği ilkelere her zaman dikkat eden, sorumlu gazetecilik anlayışı gösteren değerli gazetecilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Gazetecilerimiz, üstlendikleri misyon gereği topluma kanaat önderliği yapmanın yanı sıra, kamuoyunun aydınlatılmasına da katkıda bulunuyor. Bu anlamda kamunun bilgilendirilmesi adına üstün çaba sarf ediyorlar. Her mevsim, her saat aktif görev peşinde bulunarak, çoğu zaman da özel hayatlarından fedakârlık göstererek, özveriyle çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu vesileyle dünyanın, ülkemizin, ilimizin ve ilçelerimizin sorunlarını gündeme taşıyarak kamu bilinci oluşması konusunda farkındalık yaratan ve bu uğurda çalışan değerli gazetecilerimizin ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler’ gününü kutluyor, görevlerini yaparken vefat eden tüm basın mensuplarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.”

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49