banner333

banner309

Genç İletişimciler Rektör Zeybek'i ziyaret etti.

Aydın Doğan Vakfı tarafından her yıl düzenlenen Genç İletişimciler Yarışmasında 4 ödül birden alan Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek'i makamında ziyaret ederek aldıkları ödüllerden duydukları sevinci paylaştılar.

Gümüşhane Üniversitesi 26.02.2017, 18:20
Genç İletişimciler Rektör Zeybek'i ziyaret etti.
banner400

Genç İletişimcilerden Rektör Zeybek'e anlamlı ziyaret

Aydın Doğan Vakfı tarafından her yıl düzenlenen Genç İletişimciler Yarışmasında 4 ödül birden alan Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek'i makamında ziyaret ederek aldıkları ödüllerden duydukları sevinci paylaştılar.

Ziyarete ödül alan öğrenciler Sinem Tosun, Emre Diktire, Caner Özarslan, Taha Yıldız, Vedat Esdere ve danışman hocaları Öğretim Görevlisi Burak Türten ve Araştırma Görevlisi Elif Türten ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bahri Bayram ve Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu katıldı.

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi, Aydın Doğan Vakfı 28. Genç İletişimciler Yarışmasında 5 öğrencisi ile 4 ödül alarak kendi ödül rekorunu kırdı. DERGİF ve GÜFA'nın çalışmalarının ödül aldığı yarışmada Yazılı Dal - Röportaj, Yazılı Dal - Mizanpaj, İnternet Yayıncılığı Dalı - Sosyal Medya Sitesi ve Görsel Dal - Belgesel Kategorilerinde ödül alındı.

Gümüşhane Üniversitesi rektörlüğüne atanır atanmaz öğrencilerin aldıkları böylesine güzel bir ödülle kendisini karşılamaları nedeniyle ayrıca mutlu olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, "Öncelikle bu başarıyı elde ederek hem kendi hayatınızda önemli bir deneyim kazandığınız hem de üniversitemizin adını ulusal alanda duyurduğunuz için siz öğrenci arkadaşlarımızı ve danışman hocalarımızı tebrik ediyorum. Okuduğunuz, öğrenim gördüğünüz alanla ilgili göstermiş olduğunuz hassasiyet ve gayretiniz için sizleri kutluyorum. Gelir gelmez böyle güzel bir ödülle bizi karşılamanızdan da ayrıca mutlu oldum. Hedefi olan, gayesi olan arkadaşların gayreti de olur. Tabi bu gayret de, başarıyı getirir. Bu nedenle sizleri bugünlere getiren başta aileniz olmak üzere hocalarınız ve emeği geçen herkese müteşekkirim. Sizleri de, bu donanımlara sahip olduğunuz için özellikle kutluyorum. İnşallah çok daha büyük başarılarınızı gelecekte birlikte yaşayacağız. Bu alanda çalışan öğrencilerimize hocalarımıza ihtiyacımız çok fazla. Hocalarımızın en önemli sorumluluğu bir taraftan gerekli mesleki nitelikle donatarak Türkiye'de ve dünyada bu alanda öğrenim görmüş öğrencilerle yarışabilir ve o yarışlarda ön saflarda yer alabilir halde sizleri mezun etmek, öbür taraftan da alanınızla ilgili görgülerini hayata atıldığınız zaman işlerinizi kolaylaştıracak şekilde sizlerle paylaşmak ve tecrübelerini aktarmaktır. Bu bakımdan üniversite olarak böyle hocalara sahip olduğunuz için şanslısınız. Mutluluğun tadını çıkarın, çıkarmaya devam edin. Ancak yeni projelerde sizleri bir an önce görmek istiyoruz. Çünkü emek olmayınca ekmek olmuyor. Üniversite yılları çoğu yönüyle önemlidir. Öğrencinin hayata hazırlandığı ve kişiliğinin oluştuğu yerdir. Üniversite hayata bakış açınızı değiştirmeye, geliştirmeye ve hatta mutlu olmaya yarayan etkinliklerdir. Tecrübeyi önemsemek gerekiyor, sizler çok rahat bir şekilde çok ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz ama hocalarımızın tecrübesinden mutlaka faydalanmamız gerekiyor. Bunun için de öncelikle bilgiye talip olmamız gerekiyor. Bizim atalarımız ne zaman bilgiyle aralarını daraltmışsa o zaman biz cihan devletleri kurduk. Ne zaman bilgiyle aramıza mesafe koymuşsak zayıfladık, parçalandık ve küçüldük. Sizler de bilginin önemini fark ettiniz, yaptığınız çalışmalarla da bilgiyi üretime dönüştürdünüz. Bu nedenle bizlerin de hocalarınız, yöneticileriniz olarak görevimiz, bilginin ihtiyaç olduğunu, tıpkı uykumuz geldiğinde nasıl gidip uyuyorsak bilginin de en az bu metabolik ihtiyaçlar kadar bize lazım olduğunu ve önemli olduğunu sizlere hissettirmektir. Bu tür yarışmalara katılmanın bir başka faydası da, insanın görgüsünü artırmasıdır. Görgü, doğru iş yapmaktaki en önemli parametrelerden biridir. Sizlere başarılarınızı artırmak için ne tür bir katkı sağlayacaksak, her türlü desteği vermeye hazırız. Sizlerden tek isteğimiz çok çalışıp başarılı olmanızdır. Bu başarılarınızla hem hocalarınızı hem ailenizi hem de bizleri gururlandırdınız." dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51