banner333

banner309

İstiklal Marşımızı Güzel Okuma Yarışması Finali Yapıldı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen "İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması" il finali Rehberlik Araştırma Merkezi konferans salonunda gerçekleşti.

Eğitim 10.03.2023, 08:30
İstiklal Marşımızı Güzel Okuma Yarışması Finali Yapıldı
banner400

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulünün 102. yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü etkinlikleri kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen "İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması" il finali Rehberlik Araştırma Merkezi konferans salonunda gerçekleşti.

İlkokul ve Ortaokul kategorisinde birinci olarak finalde yarışma hakkı kazanan öğrenciler, jüri önünde birbirinden güzel performans sergiledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin Yalçın, “İstiklal Marşımız, bayrağımız ile birlikte değerlerimizin en başında gelir. Böyle güzel bir marşı güzel okumak da tabii insanlara ferahlık veriyor. Ruhumuza iyi geliyor. Güzel okunmuş bir şiirin tesirini başka yapıtlarda bulmak mümkün değildir. İstiklal Marşımızın kalplerimizde, semalarımızda bir kere daha yankılanmasına vesile olan bu yarışmaya katılan sevgili öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin eğitimcilerine teşekkür ediyorum. Dedi.

İlkokul kategorisinde; Şiran Mithatpaşa İlkokulu öğrencisi Türkan Zeynep Yılmaz il birincisi, Aysın Rafet Ataç İlkokulu öğrencisi Amine Ecem Enön il ikincisi ve Köse Selçuklular İlkokulu öğrencisi Gül Kesler il üçüncüsü oldu.

Ortaokul kategorisinde Birinci Fatma Nur KUKUR, Torul İmam Hatip Ortaokulu, İkinci Sudenaz BAL/ Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu ve Üçüncü Rümeyda YAŞAR/ Kelkit- 75. Yıl İMKB İmam Hatip Ortaokulu oldu.

Yarışma sonunda öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN, Torul İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp ZENGİN, Kürtün İlçe şube müdürü Adem ŞATIR ve İl Milli Eğitim şube müdürü Oltan BALYEMEZ tarafından katılım belgesi takdim edildi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 19 Nisan 2024
İmsak 03:58
Güneş 05:31
Öğle 12:26
İkindi 16:11
Akşam 19:12
Yatsı 20:38