banner333

banner309

Hemşehrimiz Tolga Zengin Vatan Koleji'nde

Gümüşhaneli hemşerimiz Beşiktaş kaptanı ve milli kaleci Tolga Zengin, yine Gümüşhaneli hemşehrimiz Dr. Turay KESLER’in kurucusu olduğu Güneşli Vatan Koleji’nde öğrencilerle biraraya geldi.

Eğitim 20.11.2015, 08:20 20.11.2015, 08:25
Hemşehrimiz Tolga Zengin Vatan Koleji'nde
banner400
Beşiktaş Kaptanı Tolga Zengin, Güneşli Vatan Koleji’nde öğrencilerle buluştu. 

Söyleşiye Spor yazarları ve TV yorumcuları Turgay Demir, Hakan Can ve Fatih Doğan da katıldı. Söyleşi soru-cevap şeklinde geçti.  Tolga Zengin Gümüşhane/ Torul ilçesi kütüğüne kayıtlıdır.

Tolga Zengin, Türk futbolu ve kariyeriyle ilgili değerlendirmeler yaptı. Türk futbolunda sistem sorunu olduğunu dile getiren Tolga Zengin, "Futbol anlamında gelişmiş bir ülke değiliz. Ülkemizde sistem yok. Dışarıdan gelen oyuncuları başarısız oldukları konusunda eleştiriyoruz. Oyuncular orada sistemin bir parçası. Harcanan paraya ve alınan verimliliğe bakacak olursak belki de son sıradayız. Genç oyuncuların yetişmesinde aile içi eğitimin çok büyük önemi var. Gençlerimizde ise iş disiplini yok" diye konuştu. Takım kaptanlığının önemine değinen Tolga, "Takım kaptanı olduğunuz zaman, görev almamanız gerektiğinde bile görev alırsınız. 'Görevi istemiyorum' deme gibi bir şansınız yoktur. Annem son sözünde bana 'Takımının başında ol' dedi" ifadelerini kullandı.

Hakkındaki eleştirilerin hatırlatılması üzerine Beşiktaş kalecisi Tolga, "Futbol bir takım oyunu. Çok fazla gol yiyip şampiyon olabilir, çok az gol yiyip şampiyonluğu kaybedebilirsiniz. Bence önemli olan şampiyon olmaktır. Çalışmak ve sakatlanmamak çok önemli. Bu sene sadece bir kez antrenman kaçırdım. Antrenmanlarda düzgün çalıştığınız zaman performansınız artıyor ve bu maçlara yansıyor. Tüm bu yaşananlardan dersler çıkarıyor, tecrübeler ediniyorsunuz. Geçmişi geçmişte bırakıp önümüze bakmak gerekiyor" değerlendirmesini yaptı. Milli görevden asla kaçmadığını, teknik direktörlerin kararlarına ve milli formayı giyen futbolcu arkadaşlarına saygı duyması gerektiğini anlatan Tolga Zengin, "Takımın başarısında, teknik direktörler teknik anlamda bir şey verebilir mi? Bilmiyorum ancak taktik anlamda verebilir. Belli bir takım disiplini oluşturabilir. Bence bir hocanın verebileceği en önemli şey adalettir" şeklinde konuştu.

Geçen yıl şampiyonluğu kaybetmelerinde tecrübe eksikliği ve yoğun temponun etkili olduğunu vurgulayan tecrübeli kaleci, "Genç bir takımız ve çok yoğun tempoda deplasmandan deplasmana gidiyorduk. Devamlı seyahat halindeydik. Bu zaman ilerledikçe bizi yordu. Futbol anlamında yaptığımız yanlışlar da vardı ama bunlar geçmişte kaldı" diye konuştu.Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 16 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:01
Yatsı 21:50