banner333

banner309

Gümüşhane'de LGS Öncesi Son Hazırlıklar Tamamlandı

20 Haziran Cumartesi günü yapılacak ortaokuldan liseye geçiş sınavı LGS için okullarda son hazırlıklar tamamlandı.

Eğitim 18.06.2020, 15:20 18.06.2020, 15:28
Gümüşhane'de LGS Öncesi Son Hazırlıklar Tamamlandı
banner400

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Onur Aydın 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavında ilimiz ortaokullarında ki binaların sınava hazırlık çalışmalarını yerinde görmek için 15
Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu, Gazipaşa Ortaokulu, Dumlupınar Ortaokulu, Arzular Şehit Ramazan Meşe İmam Hatip Ortaokulu, Fevzipaşa Ortaokulu, Tekke Ortaokulu, Kale İmam Hatip Ortaokulu ve Bahçeşehir Kolejini ziyaret ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavında il genelinde 129 salonda sınava Bin 962 öğrencinin katılacağını ve 400’e yakın öğretmen ve yöneticilerin görev alacağını söyledi.

Doğan, Sınav yapılacak okulların sosyal mesafe konusunda Bilim Kurulunun hazırladığı rehbere ve bu konudaki Bakanlık talimatlarına uygun olarak düzenlendiğini, öğrencilerin en uygun ortam ve şartlarda sınava girmesi için tüm çalışmaların yapıldığını söyledi. Bu yıl ilk defa gerçekleştirilen uygulama ile öğrenciler sınava kendi okullarında gireceğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Velilerimiz okul bahçelerine alınmayacak. Öğrencilerimiz sınav yapılacak binaya alınmadan önce el dezenfektan ile ellerini dezenfekte edecekler.

Ellerinin dezenfekte eden öğrencilerimiz bina girişinde görevliler tarafından kendilerine verilecek olan maskeyi alıp takacaklar. Sınav salonlarında soru kitapçığı ve cevap anahtarları dağıtılırken sınav görevlileri tarafından cerrahi eldiven kullanılacak. Sınav başladıktan sonra Sosyal mesafeye göre oturma düzeni sağlanacağı için öğrenciler istedikleri zaman maskelerini çıkarabileceklerini söyledi.

İki oturum halinde gerçekleştirilecek sınavda öğrencilerin oturumlar arasındaki 45 dakikalık zamanda okul bahçesinde sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde dinlenebileceklerini hatırlatan Doğan, "İkinci oturuma girerken de ilk oturumda yapılan uygulamalar yeniden gerçekleştirilecek.

İkinci oturumun bitiminde öğrenciler sınav evraklarını teslim edip sosyal mesafeye uygun bir şekilde sınav binasından çıkarak okul bahçesinin dışında kendilerini bekleyen velileri ile ayrılabilecekler." dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Mayıs 2024
İmsak 03:03
Güneş 04:52
Öğle 12:24
İkindi 16:20
Akşam 19:46
Yatsı 21:27