banner333

banner309

Gümüşhane'de İlköğretim Haftası kutlandı

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması ve İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında, Aysın Rafet Ataç İlkokulu’nda tören düzenlendi.

Eğitim 20.09.2017, 07:24
Gümüşhane'de İlköğretim Haftası kutlandı
banner400

Törene Gümüşhane Valimiz Sayın Okay Memiş, Gümüşhane Milletvekilimiz Sayın Cihan Pektaş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, İl Emniyet Müdür Vekili Servet Atan, AK Parti İl Başkanı Celalettin Köse, Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, kurum müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler ve velileri katıldı. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan törende yaptığı konuşmada, Gümüşhane’nin eğitim-öğretime çok önem veren bir il olduğunu kaydeden Sayın Valimiz, “Kadimden gelen böyle bir potansiyelimiz ve kültürümüz var. Bu bizim en önemli zenginliğimiz. Eğitimde hem nitelik hem de nicelik anlamında her geçen gün daha iyiye gediyoruz. TEOG’da ilk beşteyiz, üniversite sınavlarında çok iyi durumdayız. Kodlama ve DyNet gibi çok özel programlar uyguluyoruz. Özel okullarda uygulanan programları en ücra köylerimizde dahi uyguluyoruz.” şeklinde konuştu.

Hz. Ali’nin ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.’ sözünü ve Peygamber Efendimizin ‘İlim Çin’de de olsa gidip alınız.’ hadis-i şerifini hatırlatan Sayın Valimiz, “Biz bu hususlara çok dikkat edeceğiz ve çocuklarımızı milli-manevi değerlerimize uygun bir şekilde yetiştireceğiz. Çocuklarımız 1071’in Alparslan’ın bilincinde olacak, 1453’ü Fatih Sultan Mehmet’i bilecek, 1923’ü Mustafa Kemal Atatürk’ü bilecek ama aynı zamanda nano teknolojiyi, nesnelerin internetini, giyilebilir teknolojiyi bilecek. Bilimi, fenni ve dünyadaki bütün gelişmeleri takip eden nesiller yetiştireceğiz inşallah. Çocuklarımızı hayata seyirci kalan değil hayatın içinde olan bireyler olarak yetiştireceğiz. Bunun için öğretmen arkadaşlarımıza çok önemli görevler düşüyor.” dedi.

Konuşmasının sonunda PKK terör örgütü tarafından şehit edilen bütün öğretmenlerimize Allah’tan rahmet dileyen Sayın Valimiz, “Başta Torullu şehit kardeşimiz Necmettin Yılmaz öğretmenimiz olmak üzere ebediye intikal etmiş olan bütün öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yeni eğitim-öğretim yılının Gümüşhane’mize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Sayın Valimizin konuşmasının ardından törende okul öğrencileri günün anlam ve önemiyle ilgili şiirler okurken, okuldan mezun olan bir öğrenci de konuşma yaptı.

Tören daha sonra, Aysın Rafet Ataç İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinin, 1. sınıf öğrencilerine ‘Hoş geldin çiçeği’ hediye etmesi ve halk oyunları gösterisiyle sona erdi.

Düzenlenen törenin ardından Gümüşhane Valimiz Sayın Okay Memiş ve protokol üyeleri, 1. sınıfları ziyaret ederek, okula yeni başlayan miniklere çeşitli hediyeler takdim ettiler.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 24 Temmuz 2024
İmsak 03:18
Güneş 05:05
Öğle 12:34
İkindi 16:29
Akşam 19:52
Yatsı 21:31