banner333

banner309

Gümüşhane'de iletişim ve diksiyon eğitimi verildi.

Gümüşhane'de sağlıkla ilgili iletişim ve diksiyon eğitimi verildi.

Eğitim 09.02.2017, 23:21
Gümüşhane'de iletişim ve diksiyon eğitimi verildi.
banner400

Gümüşhane’de Sağlık Bakanlığına bağlı kurumların tamamında görev yapan sağlık yöneticilerinin tamamına iletişim ve diksiyon eğitimi verildi.

Sağlık-Sen Gümüşhane Şubesi tarafından organize edilen eğitim Belediye Başkanlığı binasının 5.katında bulunan salonda yapılırken, eğitimleri Gümüşhane Üniversitesi akademisyenlerinden Yrd.Doç.Dr. Taşkın Kılıç ve Öğretim Görevlisi Serhat Semercioğlu verdi.

Programın başlangıcında konuşan Sağlık-Sen Gümüşhane Şube Başkanı Yunus Yılmaz, sendika olarak yaptıkları anket ve araştırmalarda çalışanların eğitim, gezi ve spor alanlarında talepleri olduğunu belirterek, bu amaçla üyelerin beklentilerini daha iyi cevaplayabilmek adına Proje ve Eğitim Birimi kurduklarını söyledi.

Bu bağlamda ilk etkinliklerini en fazla talep edilen Güzel Konuşma ve Etkili İletişim teknikleri üzerine gerçekleştirdiklerini ifade eden Yılmaz, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Programda daha sonra ilk olarak beden dili ve ikna yöntemleri konusunda Yrd.Doç.Dr. Taşkın Kılıç sunum ve uygulama eşliğinde “İletişim güç gösterisi değil, uzlaşı aracıdır. İletişimde samimiyet ve dürüst olmak kadar etkili bir silah yoktur” diyerek konusunu anlatırken, Öğretim Görevlisi Serhat Semercioğlu ise güzel konuşma ve diksiyon konusunu yine sunum eşliğinde anlattı. Semercioğlu Türkçe’nin yazıldığı gibi okunmayan bir dil olduğuna vurgu yaptı.

Programın ardından katılımcılara sertifika verilirken, eğitimcilerden Yrd.Doç.Dr. Taşkın Kılıç, etkili iletişim konularında bilgiler paylaştıklarını belirterek, “Günlük hayatımızda iş arkadaşlarımızla kurduğumuz diyaloglarda ikna tekniklerini nasıl kullanabiliriz, beden dilimizi nasıl etkili kullanabiliriz konularını aktardım. Amacımız özellikle Sağlık-Sen’e bağlı üyeleri ve onların bileşenlerini beşeri sermaye olarak daha iyi noktalara getirmek. Yaptığımız bütün işlerde etkili iletişim kurarak mutlu, huzurlu, başarılı bir hayat sürmektir. Bugün başlangıç yaptık yöneticilerle. Üniversite ve sendika detaylarda mutabık kalırsa bu eğitim yaklaşık 3 ay sürecek. Motivasyon, stresle başa çıkma, sağlık hukuku gibi eğitimler verilecek. Değişik hocalarımızdan da istifade ederek güzel ve faydalı eğitimler planlıyoruz” dedi.

Etkinliğe İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Ağar, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Engin Pehlivan, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Özgür Çelebi, kurumların yöneticileri, Sağlık-Sen Şube Başkanı Yunus Yılmaz ve sendika yöneticileri katıldı.

Kaynak: www.gumushane.gen.tr
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Mayıs 2024
İmsak 03:07
Güneş 04:54
Öğle 12:24
İkindi 16:19
Akşam 19:43
Yatsı 21:23