banner333

banner309

Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması Yapıldı

İmam Hatip Liseleri Genç Hatipler Minberde Hutbe okuma yarışması düzenlendi.

Eğitim 02.01.2019, 22:18
Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması Yapıldı
banner400

İmam Hatip Liseleri Genç Hatipler Minberde Hutbe okuma yarışması düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Liseleri öğrencileri arasında düzenlenen yarışma Torul Merkez Camiinde gerçekleşti.

                Genç hatipler minberde hutbe okuma yarışmasına Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, İlçe Müftü Vekili Erdal Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Zengin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Olgun, Şube Müdürleri, komisyon üyeleri, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yarışmaya 5 imam hatip öğrencisi katıldı. Öğrencilerin minbere çıkarak en güzel hutbeyi okumak için mücadele verdiği yarışmada, jüri tarafından hutbe dualarını ezbere, doğru ve güzel okuma, telaffuz, vurgu, tonlama, özgüven ve minber hâkimiyeti, beden dilini etkili kullanma, zamanı etkili kullanma değerlendirmesi yapıldı.

                Genç hatipler minberde hutbe okuma yarışma sonunda en yüksek puanı alan Kelkit Abdulhamit Han Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Talha Şahin birinci, Gümüşhane Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Musa Ezber ikinci, Torul Şehit Necmettin Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammet Yalçın ise üçüncü oldu.

Yarışmanın sonunda bütün öğrencilere protokol üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verilirken, program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 26 Haziran 2024
İmsak 02:48
Güneş 04:46
Öğle 12:30
İkindi 16:29
Akşam 20:04
Yatsı 21:53