banner333

banner309

Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Kutlu Doğum Haftası programı düzenlendi.

Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Gümüşhane Gençlik Merkezi tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle kutlama programı düzenlendi.

Eğitim 28.04.2017, 14:30
Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Kutlu Doğum Haftası programı düzenlendi.
banner400

FATİH ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ KUTLU DOĞUM PROGRAMI DÜZENLEDİ

Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Gümüşhane Gençlik Merkezi tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle kutlama programı düzenlendi.

Gümüşhane Kültür Merkezinde Düzenlenen programa Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Erdem, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, İbrahim Taş, okul kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından okul müdürü Yaşar Gül açılış konuşması yaptı.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili peygamberimiz Hz. Muhammet ( s.a.v) ‘in doğum yıldönümünün; tüm insanlara barış, huzur, mutluluk ve adalet getirmesi dileğiyle sözlerine başlayan Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Yaşar Gül, Peygamberimiz Hz. Muhammed ( s.a.v)  insanlara karşı çok şefkatli ve merhametli bir Peygamberdir. Bundan tam 1446 yıl önce insanlık cahiliye devrini yaşıyordu. İnsanlar hak, adalet, dürüstlük gibi kavramları unutmuştu. Güçlü zayıfı eziyordu. Kız çocuğuna sahip olmak utanç vesilesi olduğundan diri diri toprağa gömülürdü. Yirmi üç yıllık peygamberlik süreci sonunda cahiliye devrinin karanlık günlerinden, karınca bile incitmekten çekinen insanlardan oluşan saadet asrı güneşinin tüm dünyayı aydınlattığının görüyoruz. Bu kadar kısa bir zaman diliminde bu kadar büyük değişimin mimarı tabii ki âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed ( S.a.v)’dir. Özü sözü bir olan Peygamberimiz, kendisi için istediğini ümmeti için istemiştir ve bu hususta şöyle demiştir.                      “ Hiçbiriniz kendisi için istediğini Müslüman kardeşi için istemedikçe ( gerçek anlamda) iman etmiş olamaz.” dedi.

Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenciler tarafından günün anlamına binaen Naat-ı şerif- salavat-ı şerif, koro ve solo ilahileri, şiirler, Fatihin Adaleti adlı tiyatro gösterisi ve dua yapıldı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51