banner333

banner309

Rektör Günaydın'dan Açılış Mesajı

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, bugün başlayan yeni akademik yıl nedeniyle açılış mesajı yayımladı.

Eğitim 23.09.2013, 15:52
Rektör Günaydın'dan Açılış Mesajı
banner400
Günaydın, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Her ile bir üniversite projesi ile 2008 yılında kurulan Üniversitemiz yeni bir öğretim dönemine başlıyor. Her geçen gün büyüyen ve öğrencilerine güven veren üniversitemiz 2013-2014 öğretim döneminde fiziki yapısı, teknolojik imkanları ve öğretim kalitesi gibi bir çok alanda gerçekleştirdiği yeniliklerle öğrencilerini kucaklıyor.   

Genç bir üniversite olmamıza rağmen gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla ülkemizin köklü üniversiteleriyle rekabet edebilecek konuma geldiğimizi rahatlıkla söyleyebilirim. İçinde yaşadığımız bilgi çağında imkanlar ve programlar birbirine çok yaklaştığından üniversite farkı da hemen hemen ortadan kalkmıştır. Bu nedenle öğrencilerimizin kazandıkları ve devam etmekte oldukları bölümlerini sevmeleri ve gönüllerini işlerine vermeleri büyük önem taşımaktadır. Zira üniversite öğrenimi sonrası edineceğimiz iş ve mesleğimiz hayatımızın önemli bir kısmını kaplayacaktır. Gerçek anlamda tatmin olmanın tek yolu sevdiğimiz işi yapmamızdır. Hangi üniversiteden mezun olduğumuzdan ziyade mesleğimizi ne kadar bildiğimizin önemli olduğunun unutulmaması gerekir. Bu bakımdan öğrencilerimizin ülkemizdeki üniversitelerin sahip olduğu imkanların tamamına yakınının üniversitemizde de bulunduğunu, farklılığın sadece çalışmakta olduğunu bilmelerini ve çok çalışmalarını özellikle vurgulamak istiyorum. 

Üniversiteler sadece öğretim kurumları değildir. Aynı zamanda farklı kültürlerin, alışkanlıkların, yaşam tarzlarının bir arada olduğu ve bu anlamda hoşgörünün ve barışın pekiştirildiği önemli bir sosyalleşme alını olarak ortaya çıkmaktadır. Çünkü ailesinden ilk kez ayrılan bir çok öğrencimiz yeni ve farklı bir yaşamla ilk kez üniversite hayatında karşılaşmaktadır. Asli görevimiz olan öğrencilik ise üniversite hayatıyla birlikte yeni bir boyut kazanmakta ve daha yoğun bir tempoda çalışmayı zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle bütün öğrencilerimizin derste anlatılanlarla yetinmemelerini, okuyan, araştıran, gelecekleri için sürekli öğrenen bireyler olmayı ilke edinmelerini ve kendilerini her alanda sürekli geliştirme gayreti içinde olmalarını arzuluyoruz. Bütün fikirleri hoşgörü ve çağdaş normlar çerçevesinde açıkça ifade edebilen ve şiddet içermeyen karşı fikirlere saygılı bir kişi olarak kendilerini yetiştirmeleri büyük önem taşımaktadır.  

Yeni bir öğretim dönemi öğrencilerimiz, öğretim elemanlarımız ve tüm üniversite personelimizde olduğu kadar ailelerimiz için de büyük bir heyecan kaynağı olmaktadır. Özellikle evlatlarını okumak için ilk kez şehrimize, üniversitemize gönderen ailelerimiz heyecanın yanında bir takım tedirginlikler de yaşayabilirler.  Ailelerimiz çocuklarının bizlere emanet olduğunu bilmelidirler. Onlar bizim evlatlarımız olarak güvenli ve huzurlu bir ortamda çağdaş normlara göre öğretimlerini tamamlayacaklardır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da canlarından çok sevdikleri evlatlarının kendileri ve toplum için yararlı birer birey olarak yetişmeleri için desteklerini ve gözetimlerini devam ettirmelerini diliyor her bir aileye saygılarımı sunuyorum. 

Bu vesile ile üniversitemizi yeni kazanan öğrencilere hoş geldiniz diyor, bütün öğrencilerimize, akademik ve idari personelimize başarılı bir öğretim dönemi diliyorum.  Gümüşhane Üniversitesi’nin 2013-2014 öğretim döneminin ülkemize, üniversitemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. "


Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49