banner333

banner309

Yapılan En Büyük Yatırım Gençler Üzerine Olandır

Şiran Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Telme Köyü Dernek Başkanı, Mimar Alpay Yazıcı, eğitime olan desteklerini şu sözlerle ifade etti:

Dernek 02.11.2020, 18:40
Yapılan En Büyük Yatırım Gençler Üzerine Olandır
banner400

Şiran Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Telme Köyü Dernek Başkanı, Mimar Alpay Yazıcı, eğitime olan desteklerini şu sözlerle ifade etti:

Göreve geldiğimiz günden bu yana, dernek yönetimi olarak, kendimize küçük bütçelerle büyük hedefler koyduk. Bunların en önemlisi de üniversiteli gençlerimize verilecek burslar idi. Burs ihtiyaç sahibi bir öğrenci için büyük anlam ifade etmektedir. Biz istiyoruz ki gençlerimiz okurken yokluk çekmesin, eğitimine engel olacak maddi sorunları yaşamasın.

Peki burslarımızı nereden nasıl sağlıyoruz? Yıllardır birkaç hayırsever hemşehrimiz vasıtasıyla karşılanan burslarımızı genele yaymak için neler yapabiliriz diye düşündük. Kimseye fazla yük olmaması adına sadece burslarımızı karşılayacak bütçeyi elde edebilmek için yarıyıl eğlence programları düzenlemeye başladık. Bu programlarda satılan biletler, satılan yöresel ürünler, yapılan açık arttırmalar ile bu bütçeyi oluşturduk. Bu vesile ile tüm hemşehrilerimizi hayra ortak ettik, birlik ve beraberlik gecesi adı altında birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirdik ve gençlerimizin burslarını topladık.

Yaşadığımız sıkıntılı süreçten ötürü bu sene gecemizi yapamayacağız belki…Fakat biz gençlerimize burs vermeye devam edeceğiz. Her zaman olduğu gibi gençlerimizin bize en çok ihtiyaç duyduğu bu zamanda da yine onların yanında olmaya devam edeceğiz. Bu sene yaklaşık 35 kardeşimiz burs için bize müracat etti. Burs komisyonumuzca yapılan detaylı araştırma neticesinde 21 üniversiteli kardeşimiz burs almaya hak kazandı. İnşallah bu okuyan kardeşlerimizde mezun olduktan sonra bu güzel akımı devam ettireceklerdir.

Peki Telme Köyü Derneği sadece burs vererek mi eğitime destek oluyor? Tabiki hayır…Öncelikle pandemi süresince yapmış olduğumuz online söyleşilerimiz ile her meslekten alanında uzman hemşehrilerimizle söyleşiler gerçekleştirdik ve meslek tanıtımları yaptık. Bu vesileyle üniversite tercihi yapacak gençlerimizi doğru yönlendirmeyi amaçladık.

Ayrıca kurmuş olduğumuz ÜNİ-TELME whatsapp grubumuz ile bu zamana kadar mezun olmuş ve hala üniversite okuyan gençlerimizi bir çatı altında topladık. Birbirlerinden her hususta istifade etmelerini sağladık. Mesela bu grup sayesinde üniversite mezunu yaklaşık 10 gencimize iş imkanı sağladık.Birçok gencimizede staj imkanı sağladık. Ayrıca gençlerimizin birbirini tanımasını sağlayarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirdik.

Sosyal platformlarda Telme Köyü İş Portalı’nı oluşturduk. Referanslı iş ilanları ile hem gençlerimize hem de birçok hemşehrimize iş imkanı sağladık.

Köyümüzde okuyan kardeşlerimizin kurmuş olduğu; amacı birlik ve berabelik olan TÖH (Telme Özel Harekat) ekibini maddi ve manevi destekledik. Onlara kütüphane oluşturmaları için kitap yolladık.Sosyal imkanları az olduğu için onlara masa tenisi hediye ettik.Her daim yanlarında olduğumuzu hissettirdik ve okumalarını teşvik ettik.

Kısacası yapılan en büyük yatırım gençler üzerine olandır. Gençlerimiz bizim geleceğimiz, aydınlık yarınlarımızdır. Bu sebeple her zaman gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. dedi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 22 Mayıs 2024
İmsak 03:04
Güneş 04:53
Öğle 12:24
İkindi 16:20
Akşam 19:45
Yatsı 21:26