banner333

banner309

Vahit Olgun Gümüşhane İçin Adayım Dedi

Mayıs 2018 tarihinden bugüne federasyon başkanı olan ve birçok önemli projeye imza atan OLGUN, 2020 Mayıs ayı içerisinde yapılacak olan kongrede İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyon Başkanlığına tekrar aday olduğunu açıkladı.

Dernek 16.03.2020, 11:42
Vahit Olgun Gümüşhane İçin Adayım Dedi
banner400

Olgun yaptığı açıklamada; 

Başta yönetim kurulu üyelerimiz ve il dernekleri başkanlarımız olmak üzere, Federasyonumuzun olmasa olmazlarından, ana unsuru ve çekirdeği ilçe, belde ve köy dernekleri ile yaptıkları yoğun istişareler sonucunda aday olmaya karar verdiklerini belirten OLGUN konuşmasında şunları kaydetti: “Yaklaşık 18 aydır GÜDEF çatısı altında yaptığımız çalışmalar, gerek GÜDEF'e bağlı derneklerimiz, gerek İstanbul'da yaşayan Gümüşhaneli hemşerilerimiz, gerekse Gümüşhane kamuoyunun takdirini kazanmıştır.

Federasyonumuzun yaptığı güzel çalışmalar, bağlı derneklerimiz, İstanbul’da bulunan diğer il federasyonları ve diğer illerde bulunan Gümüşhane dernek ve federasyonlarına örnek olacak ve takdir edilen çalışmalardır.

Göreve geldiğimiz dönemde GÜDEF etki ve aktifliğini yitirmiş, Derneklerle olan bağı neredeyse kopma noktasına gelmişti.

Yönetim kurulundaki görevli arkadaşlarımla birlikte 18 ayı aşkın süre içerisinde İstanbul’da yaşayan Gümüşhanelileri ve Gümüşhane’mizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. GÜDEF İstanbul’da ki tüm yerel yönetimlerle ve merkezi hükümetle iyi ilişkiler içerisinde bulunarak Gümüşhane ve Gümüşhanelilerin sorunlarının çözümünde öncü kuvvet olmuştur.

Bu sene gerçekleştirdiğimiz Gümüşhane tanıtım günleri, Gümüşhane’nin kültürünü doğal güzelliklerini, turistlik alanlarını tüm dünyaya tanıtma imkânı sağlamış, gurbet ile sıla arasında bir köprü vazifesi görerek, gurbetteki hemşerilerimizle Gümüşhane’mizi kucaklaştırmış olduk. Çay TV’de 4 gün boyunca ve 16 ulusal kanalın ana haber bültenlerinde İlimizin tanıtımı ve sorunları bugüne kadar yapılan tanıtımlarını misliyle katlamıştır, bu büyük ve muhteşem organizasyon neticesinde İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu bir marka kurum haline gelmiş oldu. İstanbul’da bulunan diğer il STK'larının yanında federasyonumuzu gıptayla bakılan bir kurum haline getirdik.  

Gümüşhane’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümleri münasebetiyle Ümraniye Haldun Alagaş spor salonunda gerçekleştirdiğimiz etkinlikte geniş katılım gerçekleşmiştir. İlk defa Gümüşhaneli sanatçılarımızı bir araya topladık. Eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler gününü yemekli boğaz gezisi ile kutladık. Gerek İstanbul’un her köşesinde İlimiz adına kurulu olan İl, ilçe, belde ve köy derneklerinin programlarına iştirak ederek yanlarında bulunduk. Gerekse Gümüşhane’mizin merkezinde, İlçelerinde, Köylerinde ve yaylarında yapılan tüm etkinliklerde bulunulduk,  gurbetteki hemşerilerimizin özlemini sılaya iletmiş olduk.

Özellikle STK’ların yapacağı en büyük proje olan GELECEĞE YOLCULUK projesi; Bu proje GÜDEF tarihinde ilk olması, gerçekleştirmenin bizlere nasip olması ve birçok STK tarafından örnek alınacak bir projeyi sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirmekten dolayı gururluyuz. Bu program nedeniyle 300 yavrumuzu İstanbul ve Çanakkale gezdirilmiş, tüm katılımcılara Mont ve ayakkabı dağıtımı yapılmıştır. En kısa süre içerisinde çocuklarımızın anılarını kitap haline getirip, tüm katılımcılara, okullarına ve derneklerimize dağıtmış olacağız. Burada zikredemediğimiz birçok etkinliklerde emeği geçen başta Federasyon yönetim kurulu üyelerimiz olmak üzere İl, İlçe Belde ve köy dernek başkanları ve yönetim kurulu üyelerine ve İstanbul’da yaşayan tüm Gümüşhaneli özü sözü bir yüreği pak ve temiz yaşadıkları şehrin parlayan yıldızları olan, Gümüşhaneli Hemşerilerime teşekkür ediyorum.  Gümüşhane için adayım” dedi.

Yorumlar (1)
aday 4 yıl önce
yeni kurulan il dernekleri güdefe almayıp yeni kurulan köy dernekleri ile düşüpkaalkan bu adama inanmak saflık olur kongreye gitmeyip son dönem delege yaazıp tepeden inme işler yaapma peşinde gümüşhanede umurunda degil eminim kendisi icin sahsi cıkarı icin her şeyi yapar bilirim
2
az bulutlu
Namaz Vakti 15 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:26
Akşam 20:01
Yatsı 21:50