banner333

banner309

ŞİDEF, Anadolu Dernek Tv’ye Konuk Oldu

Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Yönetim Kurulu Anadolu Dernek Tv ekranlarında Şinasi Can ve Nazmi Can’ın sunumuyla yayınlanan “Canlı Türküler” programına konuk oldu.

Dernek 10.04.2019, 17:34 10.04.2019, 17:37
ŞİDEF, Anadolu Dernek Tv’ye Konuk Oldu
banner400

ŞİDEF Genel Başkanı Serkan Kaya, Genel Başkan vekili Yaser Sarı, program sponsoru ŞİDEF Ekonomi’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selim Demir’in stüdyoda yer aldığı ŞİDEF Yönetiminin hazır bulunduğu programda ŞİDEF’in çalışmalarına değinildi.

ŞİDEF’in kuruluş süreci ve çalışmaları hakkında bilgi veren ŞİDEF Genel Başkanı Serkan Kaya, Yönetim kurulu üyelerini tek tek isimleriyle okuyarak onure ve teşekkür etti. Yönetim kurulu üyelerine yol arkadaşlarım diye hitap eden Kaya;” Şiran’ın sesini dünyaya duyurmaya talibiz. Yaklaşık 1 yıl önce kurulan federasyonumuz yol arkadaşlarımın gayreti ile çok iyi noktaya geldi. İnşallah Kültürümüzü, Şiranımızı daha iyi tanıtıp gurbette yaşamak adına komisyonlarımız ile en iyisini yapacağız. Bu hedef ve misyonumuz çerçevesinde bize destek olan başta yol arkadaşlarımıza , Şiranlı hemşerilerimize ve kültür elçisi kıymetli sanatçılarımıza teşekkür ederiz. Ayrıca bizi bu stüdyoda ağırlayan Anadolu Dernek Tv yönetimine, Şinasi Can ve Nazmi Can’a misafirperverlikleri teşekkür ederim.

ŞİDEF Genel Başkan Vekili Yaser Sarı’da inşallah ilerleyen zamanlarda böyle kültürel faaliyetlerimizi yapacağımız federasyonumuza kalıcı yer kazandırırız, dedi.

ŞİDEF Ekonomi’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selim Demir’de, Şiranımızın tanıtımı için elimizden geleni yapıyoruz. Tüm hemşerilerimizi ŞİDEF’e ve yazları 1 haftada olsa Şiran’ı ziyaret etmeye bekliyoruz, dedi.

Programda Nazmi Can ve Şinasi Can’ın türküleri yanı sıra, ŞİDEF’in faaliyetlerini anlatan bir slayt , Yedibölük köylü  Turan Kaya’nın zurna çalması eşliğinde Ara köyü Derneği foklör ekibi ve Cemalettin Balta şiirleri ile yer aldı.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 18 Nisan 2024
İmsak 04:00
Güneş 05:32
Öğle 12:26
İkindi 16:10
Akşam 19:11
Yatsı 20:37