banner333

banner309

GÜSİAD’dan, Levent Yazıcı’ya Ziyaret

Gümüşhane Sanayici ve İş Adamları Derneği (GÜSİAD) heyet olarak İstanbul İl milli Eğitim Müdürü hemşerimiz Levent Yazıcı’yı ziyaret etti.

Dernek 28.07.2020, 01:41 28.07.2020, 10:31
GÜSİAD’dan, Levent Yazıcı’ya Ziyaret
banner400

Gümüşhane Sanayici ve İş Adamları Derneği (GÜSİAD) heyet olarak İstanbul İl milli Eğitim Müdürü hemşerimiz  Levent Yazıcı’yı ziyaret etti. 

Oldukça samimi ortamda gerçekleşen ziyaret ile ilgili olarak GÜSİAD Genel Başkanı Yüksel Yalçın ziyaret hakkında şunları söyledi ;” İstanbul Milli Eğitim İl Müdürü hemşerimiz Sayın Levent Yazıcıyı makamında ziyaret ettik. Görevlerinde başarılar diledik. GÜSİAD’ın genel etkinlikleri ve faaliyet alanlarına ilişkin bilgiler verdik. Ayrıca, kuruluşumuzdan bu yana  eğitim alanında yapmış olduğumuz çalışmaları kendileri ile paylaştık. Üniversitelerle yapmış olduğumuz çalışmalar, öğrenci burs programları, üniversitelerle kişisel ve mesleki gelişim ve teknik eğitimler, proje destekleri, öğrencilere staj destekleri, akademik alanın saha araştırmaları, akademisyenlere danışmanlık destekleri vs  konularındaki çalışmalarımızı paylaştık. Ayrıca GÜSİAD tarafından yaptırılan öğrenci yurdu binası hakkında bilgilendirmeler yaptık. Geçtiğimiz günlerde kuruluş süreci tamamlanan Gümüşhane Üniversitesi Kalkındırma Vakfı’nın kuruluş sürecinde desteklerimizi ve Gümüşhane Üniversitesi ile ortak etkinliklerimiz konusunda paylaşımlarımızı yaptık. Son olrak Akademisyenler Platformumuz, Mühendisler Platformu, Hukukçular Platformu,Hekimler Platformu ve Üniversiteli Öğrenciler Platformumuzle birlikte yürüttüğümüz bilgi ve etkileşim ağlarımız hakkında bilgilendirmeler yaptık. Kendileri, bizi çok güzel karşıladılar. Eğitim alanında etkinlikler konusunda desteklerimize ilişkin  karşılıklı değerlendirmeler yaptık. Gümüşhane’nin eğitim alanına ilişkin katkılar konusunda daha sonra bir kez daha bir araya gelme planımız oluştu. Öğrencilere dönük proje yarışmaları, burslar konusunda katkılarımız, okul restorasyonları konusunda bilgilenme, okul binaları konusunda GÜSİAD Üyeleri tarafından yapılan binaların kullanma durumları  konularında görüş alışverişinde bulunduk. Oldukça verimli toplantı oldu. Son kısımda GÜSİAD üyeleri tarafından başta Gümüşhane olmak üzere Türkiyenin dört bir yanında hemşehri iş adamlarımızın eğitim alanlarında yaptıkları yatırımlar, okul binaları, yurt ve öğretmenevleri ve diğer hayır hizmetleri konusunda değerlendirmeler oldu. Kendisine Yıldız Porselende hemşehri bir öğrencimizin yaptığı seramik çalışmasını hediye ettik.

Toplantıya, GÜSİAD Onursal Başkanı ve YTÜ İİBF Dekanı Prof.Dr.Kenan Aydın, Işık Üniversitesi  Rektörü Prof.Dr.Cemal IŞIK, Güsiad YK Üyesi GÜMÜP Onursal Başkanı Yüksel Hamzaoğlu, GÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi ve ŞİDEF Genel Başkanı Serkan Kaya, GÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi GÜYAD Başkanı Tahsin Söğüt, GÜSİAD Üyesi Mesut Beyaz, Necati Kaya ve Mahir Bozalan katıldılar.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Mayıs 2024
İmsak 03:07
Güneş 04:54
Öğle 12:24
İkindi 16:19
Akşam 19:43
Yatsı 21:23