banner333

banner309

GÜSİAD; Onursal Başkanı Aydın Doğan ile Buluştu

Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Onursal Başkanı Aydın Doğan, düzenlenen programda GÜSİAD kurucu üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, temsilcilikler ve platform başkanlarıyla buluştu.

Dernek 13.06.2023, 09:03 13.06.2023, 09:17
GÜSİAD; Onursal Başkanı Aydın Doğan ile Buluştu
banner400

Hilton İstanbul Bosphorus Otel’de gerçekleşen buluşmada Aydın Doğan’ın 30 bini bulan çalışan sayısı ve Türkiye’de 14 kez vergi rekortmeni olarak geçmiş olan iş başarı öyküleri paylaşılırken zaman zaman da yerelden anıların ve şiir dizelerinin yer aldığı duygusal anlar yaşandı.

Aydın Doğan hakkında hazırlanan belgeselin izlenmesinin ardından açılış konuşmasını yapan GÜSİAD Genel Başkanı Dr.Yüksel Yalçın, GÜSİAD’ın 1996 yılından beri devam eden faaliyetleri hakkında kısa bilgi vererek sunum yaptı. 

GÜSİAD bünyesindeki Hukukçular Platformu, Hekimler Platformu, Akademisyenler Platformu, Mühendis ve Mimarlar Platformu, Genç GÜSİAD ve Üniversite Öğrenciler Platformu ile entegre bir yapıda profesyonel meslek alanlarının iş dünyasına etkileşimlerini paylaşan Yalçın, özellikle Genç GÜSİAD’ın kurumsal sürdürülebilirlik açısından önemine değinerek GÜSİAD tarafından yaptırılan 300 kişilik öğrenci yurdu, üniversite öğrencilerine destekler, sosyal yardımlar, Gümüşhane Üniversitesi Kalkındırma Vakfı kurulması ve bu konudaki GÜSİAD’ın girişimleri ile iş dünyası alanında yapılan etkinliklere ilişkin bilgiler paylaştı.

Yalçın’ın konuşmasının ardından Doğan Grubunun Gümüşhane’de ve Türkiye’de yaptıkları eserler konusunda bir sunum paylaşıldı. 

Sunum sonrası kürsüde hemşehrilerine seslenen Aydın Doğan, iş dünyasındaki öykülerinin yanında Gümüşhane’ye olan duygusal bağını herşeyin üstünde tuttuğunu ifade ederek, doğduğu topraklara gönül bağını ifade etti.

GÜSİAD üyelerine ve katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında Doğan, “Eteği dumanlı, başı dumanlı, köylerde doğmuşum, köy çocuğuyum. Elleri toprak kokan, toprakları koparmış bir ananın oğluyum. Ben Gümüşhaneliyim. Gümüşhane’nin adı ne zaman geçse yüreğim titrer. Tabi ben Kelkit doğumluyum, Kelkit’in delikanlısıyım. Ama Kelkit ne ise Gümüşhane de odur benim için. Bugün GÜSİAD’ın üyeleri hemşerilerimle birlikte olmaktan son derece mutlu oldum. Hepinize güzel günlerde yeniden buluşmak üzere sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Programda GÜSİAD kurucu üyesi ve Onursal Başkanı Prof.Dr.Kenan Aydın, derneğin kuruluş sürecindeki girişimleri, Aydın Doğan’ın desteklerini ve GÜSİAD’a emek verenler hakkında kesitler paylaştı. 

GÜSİAD’ın kurucu üyelerinden eski Milletvekili Bedri Yaşar, GÜSİAD Dış İlişkiler Komisyon Başkanı Burak Pehlivan, yönetim kurulu üyesi Dr. Turay Kesler de söz alarak konuşma gerçekleştirdi.

Program sonunda GÜSİAD Genel Başkanı Dr.Yüksel Yalçın, Prof. Dr. Kenan Aydın ve Gümüşhane Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve GÜSİAD Kurucu Üyelerinden Dr. Metin Akagün’le GÜSİAD Yönetimi adına Aydın Doğan’a “Gümüşhane’mize ve ülkemize kazandırdığınız eserler için sizlere minnettarız” yazan plaket takdim etti.

Program aile fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

İşte GÜSİAD Kurucu Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın Gümüşhane ve ülkedeki eserlerinden bazıları:

Eğitim Kurumları:
1. Işıl Sema Doğan İlkokulu / Gümüşhane
2. Ataşehir Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi
3. Erzincan Sosyal Bilimler Lisesi / Erzincan
4. T.C. Atatürk Üniversitesi Aydın Doğan Özel İlköğretim Okulu / Erzurum
5. Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu / Gümüşhane
6. Yaşar ve İrfani Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi / Kelkit – Gümüşhane
7. Bahçelievler Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi / İstanbul
8. Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi / Erzincan
9. Bağcılar Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi / İstanbul
10. Galatasaray Üniversitesi Aydın Doğan Oditoryumu
11. Aydın Doğan Aile Yaşam Merkezi ve Halk Eğitim Merkezi (Köse Gümüşhane)
12. Erzincan Lisesi Aydın Doğan Öğrenci Merkezi ve Konferans Salonu
13. TSYD Aydın Doğan Eğitim Merkezi
14. London School of Economics (LSE - Avrupa Enstitüsü) “Çağdaş Türkiye Araştırmaları Kürsüsü”

Öğrenci Yurtları:
1. Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu / Şiran
2. Nene Hatun Lisesi Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu / Erzurum
3. Erzincan Üniversitesi Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu
4. Hacı Hüsrev Doğan Kız Öğrenci Yurdu
5. Aydın Doğan Kız Öğrenci Yurdu / Kürtün

Diğer Eğitim Kurumları, Spor ve Çok Amaçlı Tesisler: 
Gümüşhane Aydın Doğan Spor Tesisleri, Yaşar ve İrfani Doğan Endüstri Meslek Lisesi Aydın Doğan Vakfı Spor Salonu, Erzincan Sosyal Bilimler Lisesi Aydın Doğan Vakfı Salonu, Sema Doğan Parkı, Kalender Metin Doğan Aşevi, Beyazıt Devlet Kütüphanesi Restorasyon Projesi.

Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 29 Mayıs 2024
İmsak 02:56
Güneş 04:48
Öğle 12:25
İkindi 16:22
Akşam 19:51
Yatsı 21:35