banner333

banner309

AVGÜYAD'dan, Bünyamin Aygün'ü İstiyoruz Eylemi

Avcılar Gümüşhaneliler Derneği (AVGÜYAD) üyeleri Suriye'de kaçırılan hemşerimiz Milliyet gazetesi muhabiri Bünyamin Aygün' ün serbest bırakılması için Avcılar meydan da basın açıklamalı eylem yaptı .

Dernek 29.12.2013, 18:29 29.12.2013, 18:38
AVGÜYAD'dan, Bünyamin Aygün'ü İstiyoruz Eylemi
banner400

Dernek başkanı Özcan Özbey'in yaptığı basın açıklaması sonrası Aygün ün serbest bırakılması için slogan atan dernek üyeleri daha sonra dağıldı. AVGÜYAD Başkanı Özcan Özbey'in okuduğu "Bünyamin Aygün'ü İstiyoruz" adlı basın açıklaması şu şekilde;


BÜNYAMİN AYGÜN’Ü İSTİYORUZ

 

Milliyet Gazetesi foto muhabiri Gümüşhaneli hemşerimiz Bünyamin Aygün, 32 gün önce görev için gittiği Suriye’de kaçırıldı. Bu tutsaklık neredeyse bir aydır sürüyor. hemşerimizin bir an evvel salıverilmesini istiyor, tüm yetkilileri Bünyamin Aygün’ün özgürlüğe kavuşması için göreve çağırıyoruz.

 

Tek amacı haber yapmak, kamu oyuna bilgi vermek olan gazeteciler, Suriye’deki çatışmalar sürerken uluslararası hukuka uymayan şekilde kaçırılılıyor, hedef alınıyor, tutsak ediliyor. Aylardır cebinde sarı basın kartı taşıyan Bashar Kadumi’den haber alınamamaktadır. Kameraman Cüneyt Ünal aylarca süren tutsaklığın ardından pazarlıklarla salıverilmiştir. Bu kez Milliyet foto muhabiri Bünyamin Aygün, Suriye’de hukuksuzca hedef alınmıştır.

 

Bugün hemen yanı başımızdaki Suriye, gazeteciler için dünyanın en tehlikeli bölgesi haline gelmiştir.

 

Suriye’de 2011 Mart ayından bu yana 25 gazeteci hayatını kaybetti. Bünyamin Aygün gibi onlarca gazetecinin tutsak olduğu biliniyor. Bashar Kadumi gibi onlarcası da kayıp.

 

Günlerdir umutla Bünyamin’den gelecek iyi bir haber bekledik hatta bir süre sessizliğimizi koruduk. Bu süre zarfında Milliyet Gazetesi’nin çabalarını da takdirle izledik.

 

Ancak tüm girişimlerin sonuçsuz kalması ve geçen 32 gün bizi hemşerimizin hayatı ve sağlığı konusunda da endişeye sevk ediyor.

 

Bünyamin Aygün’ün, ailesine, sevenlerine ve biz hemşerilerine bir an evvel kavuşması için yetkililerden yardım bekliyoruz.Hemşerimizin acil olarak özgürlüğe kavuşması için başta hükümetimiz ve Dışişleri Bakanlığı’nı göreve çağırıyor, muhalefet partilerini de bu çabaya ortak olmaya davet ediyoruz.

 

Suriye’deki eli silahlı tüm gruplara hatırlatıyoruz:

 

Gazeteciler, tarafsızdır. Tek çabaları kamu oyunun bilgi almasıdır. Canları pahasına boynunda makina, omuzunda kamera taşıyan gazetecilerin, Suriye’deki masum halkın yaşadıkları dramı dünyaya duyurmak için çalışmaktadır.

 

Bünyamin Aygün, düşman değildir.

 

Gazeteciler hedef değildir.

 

Lütfen Bünyamin Aygün’ü serbest bırakın.

 

Dileğimiz Bünyamin Aygün için bu yaptığımız son açıklama olur.

 

Bünyamin Aygün, düşman değildir.

 

Gazeteciler hedef değildir.

 

Lütfen Bünyamin Aygün’ü serbest bırakın.

 

Bünyamin Aygün’e özgürlük istiyoruz.

 

Tüm yetkililerin Gümüşhaneli hemşerimiz için daha fazla çaba göstermesini bekliyoruz...

AVGÜYAD Avcılar Gümüşhaneliler Yardımlaşma DerneğiYorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 13 Haziran 2024
İmsak 02:47
Güneş 04:44
Öğle 12:27
İkindi 16:26
Akşam 20:00
Yatsı 21:49