banner333

banner309

GÜYAD, A.Ziyaüddin Gümüşhanevi'yi Anıyor !

GÜYAD Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretlerini vefatının 120. yılında anıyor. Gümüşhane Atatürk Kültür Merkezinden 16 Mayıs Perşembe akşamı canlı yayın yapılacak

Dernek 28.04.2013, 20:37
GÜYAD, A.Ziyaüddin Gümüşhanevi'yi Anıyor !
banner400
 Gümüşhane İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği (GÜYAD) Gümüşhane’nin önemli isimleri arasında yer alan büyük İslam Büyüğü Ahmet  Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretlerini anacak.


16 Mayıs Cuma akşamı Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan anma programına, Eski Diyanet İşleri Başkanı  Lütfü Doğan, Doç. Dr. Necmettin Alkan, Yard. Doç. Dr. Abdullah Özcan ve Necati Hutoğlu konuşmacı olarak katılacaklar.

Başkan Tahsin Söğüt, Yönetim Kurulu üyesi Birol Hayal’in tavsiyesi üzerine 8 Kez yaptıkları Anma programının dördüncüsünü bir kez daha Gümüşhane’de gerçekleştireceklerini ifade etti.

Söğüt,  Ahmet  Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretleri’nin İslam dünyasına çok büyük emekler verdiğini, Osmanlı Döneminde önemli görevlerde bulunduğunu, Padişah Abdülhamit döneminde ise Mısır’da İslam’ın gerilemesi üzerine pek çok medrese inşa ettirerek, 200’e yakın hafızın yetişmesine vesile olduğunu söyledi

GÜYAD Başkanı Söğüt, Ahmed  Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretlerinin yaşamı boyunca İslam’a daima hizmet ettiğini kaydederken, ‘Bugün tanıma, anlama ve anma şeklinde özetlediğimiz bu programın Ahmed  Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretlerinin manevi şahsiyetine uygun olmasını istedik’ diye konuştu.

Kaynak: Haber29.NET
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
Namaz Vakti 17 Haziran 2024
İmsak 02:46
Güneş 04:44
Öğle 12:28
İkindi 16:27
Akşam 20:02
Yatsı 21:51